| daniela_7403 a întrebat:

Am o crema de fata de la Mary Kay, si deja am inceput s-o folosesc si azi am observat ca data de expirare este 03.10,pot s-o folosesc oare? are mare importanta data cremelor? mersi.

8 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Buna Daniela!love struck
Da.Conteaza si data cremelor.Mai ales cand vine vorba de cremele de fatawinkingPoate sa iti afecteze fata sau pur si simplu sa nu isi mai faca efectulwinking Asa ca mai bine nu risca happy
Cumpara o alta crema big grin

| campanario a răspuns:

Pai... Eu as zice sa nu o mai folosesti, pentru ca dupa ce este expirata, nu isi mai face efectul cum ar trebui. Si nu uita! E vb de pielea tahappy. Si eu am folosit asa fara sa imi dau seama si nu mi s-a intamplat nimic. Si am folosit'o muulta vreme. Sinsa te sfatuiesc sa nu o mai folosesti, eventual, o poti folosii doar pentru maini, insa pentru ten nu.

| hippiemuslim a răspuns:

Din moment ce o pui pe fata si vrei sa mai arati si bine... tu ce crezi?

| gyorgya a răspuns:

Nu ti-as recomanda sa folosesti produse expirate in special pe fata. pielea fetei este mai sensibila si iti poate provoca iritatii care nu sunt foarte placute.atentie tot timpul la data expirarii.chiar si un fard de pleoape sau un rimel, produse carora nu le dam prea multa importanta la ce data expira pot afecta mai devreme sau mai tarziu tenului.happy

| shortcake a răspuns:

In niciun caz nu trebuie sa pui creme/farduri/orice fel de produse expirate pe fata. Tenul este foarte sensibil si risti sa il iriti sau sa iti apara cosuri etc.Mai bine iei alta crema decat sa-ti para rau big grin.

| ḭṆḠḕṙḀṠ a răspuns:

Daca este expirata sa nu te mai dai cu ea deoarece iti vei strica pielea

| Matt_1772 a răspuns:

Eu zic sa nu risti... e chiar asa scumpa crema aia de nu poti sa o arunci pur si simplu?happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti recomand sa o mai utilizezi.
Piele fetei e foarte sensibila si cine stie cu ce te poti alege.
Mai bine o arunci sau iti ceri banii, in orice caz nu e recomandat folosirea produselor expirate. Daca era vorba de 1-2 zile mai ziceam, hai ca merge dar asa nu. Mai bine nu risti.
xoxo