| izzy_8213 a întrebat:

Am o intrebare, am auzit de la cineva ca daca dormi slabesti. Este adevarat?

10 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

Daca te culci cu stomacul plin dupa o masa copioasa, in niciun caz nu slabesti. Cine ti-a zis chestia asta probabil se referea ca pana si in timpul somnului se consuma niste calorii, dar nici pe departe somnul nu este o reteta de slabit. As miza mai degraba pe sport, alimentatie echilibrata si sanatoasa si somn suficient(7-8 ore pe noapte) si la orele recomandate de medici (in niciun caz sa nu stati ca huhurezii pana la orele diminetii, cum stau eu acum si raspund la intrebari pe TPUhee hee )

| mgtow a răspuns:

E cacealma.

| AndaWest a răspuns:

Ori tu nu ai auzit bine, ori la mine nu functioneazalaughing

| costyn162 a răspuns:

Din contra...In general leneveala ingrasa, deoarece fara efort nu mai poti arde caloriile

| vlad_2404 a răspuns:

Nu cred, am caz in casa care de la 60 de kg a ajuns la 86laughing, eu dorm cam 5-6 ore si nu am depasit67-68kg la 1, 70.

| AlexMusiq a răspuns:

Nu este adevarat.Somnul ingrasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,nu este adevarat.In timpul somnului,intr-adevar,organismul consuma energie(deci kcal,intrucat aceasta energie si-o ia din hrana consumata), pentru a-si mentine temperatura corespunzatoare si pentru a functina, dar nu suficient de multa incat sa modifice intr-un fel silueta.

| Biiiby a răspuns:

Nuuuuuuuu

| izzy_8213 explică:

MDA. deci m-a luat de proasta