| Solitude15 a întrebat:

am o intrebare adica 2 referitor la scaparea de citeva kilograme : 1. e adevarat ca te ingrasi pentru ca dormi ft ft mult?
si a 2 intrebare este :
2. poti sa slabesti cu o dieta cu apa?

funda pentru cele mai concrete raspunsuri +vot

Răspuns Câştigător
| CristianPreda a răspuns:

Nu cred ca e adevarat ca te ingrasi de la prea mult somn.
Cel mai bun mod de a slabi, este sa alergi. Alergare de rezistenta in fiecare seara sau la 2 seri timp de o luna si slabesti garantat.

6 răspunsuri:
| Doctorfishadi a răspuns:

Ba da, cu cat dormi mai mult cu atat consumi mai putina energie! Se poate slabi cu o asemenea dieta, dar va fi dificil sa o faci.Cel mai bine dormi cate 8 0re pe noapte si fa miscare. Daca tu dormi toata ziua evident ca te ingrasi!

| marinaa9 a răspuns:

1.Somnul mult te ajuta sa slabesti
2.Aceasta dieta consta doar in bautul de apa?! Daca da, sa nu faci asa ceva.Slabesti daca bei 2 litri de apa + mancare sanatoasa.

| capricc a răspuns:

Reciproca e adevarata. Deprivarea corpului de somn ingrasa si asta pentru ca atunci cand nu ai energie (evident ca nu ai dormit azi-noapte) tinzi sa consumi carbohidrati (paine, ciocolata) ca sa-ti dea energie imediata si sa te tina in picioare.

| Alexaandreea a răspuns:

1. Nu este adevarat ca te ingrasi daca dormi prea mult, din contra organismul nostru are nevoie de minim 8 ore de somn pe noapte!
2. Dieta cu apa? Mai bine nu! Daca vrei sa slabesti eu iti recomand (din proprie experienta) DIETA RINA- este foarte permisiva si usor de tinut!

| EvelinaToma a răspuns:

1. nu, nu e adevaratwinking
2. nu stiu daca neaparat poti slabi, ideea e ca apa te ajuta sa fii mai sanatos, nu cred ca poti slabi de la ea :3 Sper ca te-am ajutat. FUNDA? big grin

| Solitude15 explică (pentru EvelinaToma):

Multumesc pentru raspuns happy