| Goddessss a întrebat:

Am o întrebare.
Cât de tare afectează vopseaua parul, dar fără sa fie decolorat?
Ma gândesc ca nu afectează atâta de tare precum un decolorat.
Decoloratul mi de pare ca intra si in firul de par, dar vopsitul e ca si un strat doar.
Oare e adevarat?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Parul nu afecteaza vopseaua!

| Goddessss explică (pentru Violleta2022):

Asta se întâmplă când te grăbești

| Violleta2022 a răspuns (pentru Goddessss):

Ha, ha..ha... ai re-editat!
Lasa ca ti-a prins bine asta, pe viitor sunt convinsa ca vei citii si recitii, inainte sa publici intrebarea (sau raspunsul).

| Violleta2022 a răspuns:

Asadar, decolorarea parului se face cu substante chimice foarte agresive, care ard parul si il afecteaza atat pe toata lungimea lui, cat si radacina firului de par.
In schimb, vopseaua de par, in special cea obtinuta din plante, nu afecteaza chiar atat de mult firul de par, putand sa-ti revopsesti parul lunar, sau de cate ori doresti.

| Goddessss explică (pentru Violleta2022):

Doamne tu, is atâta de supărată.
mi am vopsit parul si scria pe el auriu.
când il vad, a ieșit o culoare oribila, rosiatica.
tu când auzi aur, nu te gândești la ceva gălbui?
nu știu ce as putea face
is atâta de supărată.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Goddessss):

Pai nu prea cred că poți sa il faci auriu daca nu te decolorezi sad

| Goddessss explică (pentru anonim_4396):

Natural, l am avut un blond auriu, și efectiv o ieșit o culoare jegoasa rosiatica