| marilux a întrebat:

Hei TPU, aceasta este o intrebare strict pentru doamne si domnisoare.
Deci, fetelor, ma gandesc sa fac o schimbare la parul meu avand in vedere ca acum intru in a 12a, DAR nu prea sunt experimentata cu vopselele. Eu fiind satena, mi-as face o schimbare nu neaparat drastica, adica ar merge un saten inchis inchis sau poate un negru...
Am mai multe intrebari pentru dvs. si anume:
1. Legat de parul negru vopsit permanent, este adevarat ca dupa scapi foarte greu de el?
2. Vopselele permanente se vor estompa in timp? Sau odata ce te-ai vopsit nu mai poti scapa de vopseaua respectiva din par?
3. Chiar afecteaza atat de mult firul de par vopseaua?

Tin sa mentionez ca vreau sa ma vopsesc pentru ca nu ma mai simt bine cu mine si am nevoie neaparat de o schimbare. Multumeeesc anticipat!

1 răspuns:
| Denisa0954 a răspuns:

1. Intr adevăr de negru se scapă cam greu. În ideea că dacă vei vrea sa ti faci o culoare deschisă va trebui sa te decolorezi, după decolorare părul va deveni portocaliu.
2. În timp se deschid si culorile permanente, daca te vobsesti brunetă, acel negru va deveni un maroniu
3. Vopseaua nu afectează intr atat încât să distrugă firul de par daca ai o perioadă intre vopsiri de cel putin 2 luni. Exista si vopsele fără amoniac sau pe baza de ulei care nu afectează firul de par, dar nu sunt la fel de rezistente.