| AliceAnnnnna a întrebat:

Am o întrebare.
După parerea voastră (aveți dreptul la orice opinie și sa spuneți motivul):
De ce fetele mai hipsterițe așa la ținută care prefera sa adopte stilul acesta mai urban (spre american) cu vans, teneși, hanorace, pantaloni de trening, blugi, Nike-uri etc. se spune ca nu au gusturi? Am cunoscut câteva tipe care purtau hanorace de la Deliric (de exemplu), cu șosete cu burgeri (sau tot felul de modele haioase) cu jordani, etc. care erau arătate cu degetul de astea care poarta se îmbracă mai "de eveniment" cu tocuri, pălărioare, fuste strâmte etc.
Dar de băieți ce părere aveți, ei de ce nu se uita la fetele cu acest stil vestimentar urban și le considera nu știu cum?
As dori un răspuns sincer, nu "pai e ok și stilul ăla".
As vrea sa spuneti motivele respective și de ce sunt marginalizate genul asta de persoane. Pana și verișoara mea are la facultate persoane de genul care asculta rap și se îmbracă așa și rade lumea de ele ca se îmbracă nu știu cum.

Răspuns Câştigător
| Vikaa a răspuns:

Daca e sa ne referim doar la romani, da, li se pare ciudat pentru ca unii is prea epoca Ceasca, nu ai ce sa le faci.Marea majoritate a baietilor le place sa se uite dupa fetele ce fac din blugi sutien,sau fetele care is mai mult feminine,nu se prea uita dupa cele baietoase,am si eu prietene de genul, si nu prea sunt placute de baieti ca par prea baietoase, desi mi se par dragut imbracate, nu porcoase, cu decolteuri si blugi pana in gat.Mai e pana romanul o sa invete sa accepte noul.

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sincer cred că nimeni cu un minim de educație și IQ nu ar judeca așa ceva. Nu e stilu meu ce fac ele, dar nu m-aș apuca să le arăt, ba chiar mi s-ar părea interesant. mă regăsesc mai degrabă în rochii și pantofi decât în teneșo și hanorace dar accept și alte stiluri cât timp nu-s duse prea la extrem

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e asta firea umana sa consideram ciudat tot ce difera de noi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Asta-i mai de graba firea persoanei cu probleme cerebrale.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Stil urban? Mizerii la suprapret de import care nu fac decat sa dea dracului orice urma de feminitate dintr-o gagica. Sa avem pardon, dar mie stilul pe care l-ai descris tu imi provoaca cel mult un zimbet trist, nimic altceva.

| anonimg a răspuns:

Eu nu dau doi bani pe batjocoritori, pe acești oameni de nimic, fie băieți, fie fete. Dacă unii se îmbracă mai sărăcăcios cu haine luate de la sh pentru că nu își permit mai mult, ar trebui să existe vreun comentariu sau vreo eticheta in dreptul lor?
Fiecare să se îmbrace cu ce vrea și cum vrea; important este ca să nu uite de moralitate, și îmbrăcămintea să nu fie sumară -nici iarna și nici vara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciuna dintre stiluri nu mi se par așa wow la o fata, totuși decât ca o pițipoanca e mai bun urban.
Ce îmi place mie e blugi, ghete și geaca de piele, sau tip sport, sau îmbrăcăminte sport in general arata bestial pe orice tipa.
Păi era o vorbă a unul raper american, pune o melodie preferată rap de a ta în mașină, și dacă tipa știe melodia e clar că o să se culce cu tine din prima.
Că poartă hanorace pork și se îmbracă spre îmbrăcăminte pentru băieți, e semn că ar fi o panarama, ar umbla cu băieți, poate chiar se drogheaza.ce nu mă deranjează că știu că pot să ajung la ea ușor.

| AliceAnnnnna explică (pentru anonim_4396):

Doamne ferește! Cum sa spui in 2020 ca o fata dacă se îmbracă spre băiețește înseamnă ca e c*** și si-o trage cu toți? Ca ce? Ca nu sta pe tocuri strâmtă cu curul la iveală și cu decolteuri? Lasa ca și alea care se îmbracă in haina de piele pot fi așa. Nu tine îmbrăcămintea de panarama. Eu n-am niciunul dintre cele doua stiluri. Eu prefer sa ma îmbrac colorat și sa port blugi normali cu un adidas feminin etc. sau alb cu negru. Și crede-ma ca o prietena nu am avut de când trăiesc, numai cu baieti am stat. Dar ii cunosc de mult. Și in liceu dacă ieseam cu ei in spatele liceului la o tigara ma huiduia lumea din liceu ca stau acolo sa le fac m**e. Și pana și doamna directoare care era o tiganca (nu știu cum a ajuns directoare când in vocabularul ei cum voia sa spună ceva începea cu "haoleu") spunea aceleași lucruri când ma vedea pe hol sa nu mai stau sa le dau ălora m**e și sa ma duc la ore. Și eu doar in pauza stăteam la o tigara și tot liceul râdea de mine. Acum și la postliceala unde sunt se duce zvonul ca sunt virgina ca nu mi-o trage nimeni la cum arat și ca stăteam prin liceu sa fac m***. Trista mentalitate printre noi. Nu stiu, o sa îmi rog prietenii sa își pună pasarica.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

Nu te mai criză așa, am zis că sunt semne că ar fi o panarama, nu că e, daca e sa o iau așa, și eu as avea aceeași părere, nu cred că există tipa pe lumea asta care sa fii pus gura pe țigară și să nu fii pus gura pe p***, dar nu e un lucru rău, nu am eu nici o problema și nu încep să numesc și să bârfesc tipele care îmi dau aceasta impresie.
Păi ești numită așa de toți pentru că te comporți ca o panarama in societate, acum nu știe nimeni cum ești că doar nu te cunoaște de fapt, daca ești o exceptie, aia e, dar în general nu contează că la majoritatea se aplica chestia asta.

| AliceAnnnnna explică (pentru anonim_4396):

Știi tu cum ma comport eu in societate? Nasol. Eu abia ies 2 ore din casa ca nu am voie la 20 de ani și îmi spui tu mie ca am comportament de panarama. Lumea mi-a spus asta pentru ca stau cu baieti și ca cred ei ca le fac m*** prin spatele liceului sau blocului. Stai liniștit ca s-au inventat multe lucruri despre mine cum ca stăteam prin băile publice și eu ultima oară când am făcut-o a fost acum 2 ani. Una e sa faci m*** acasa și alta e sa zică lumea despre tine ca faci prin wc uri și sa nu fie așa. Nu cred ca ai fi de acord fata cu care ești impreuna sa auzi ca a făcut așa ceva in spatele blocului sau al liceului.