| GreenShinyApple a întrebat:

Sprancenele cresc inapoi la fel cum erau prima oara (inainte sa fie pensate)?
Si daca da, in cat timp cresc de obicei?

Răspuns Câştigător
| UnrefillableFeelings a răspuns:

Le poti da cu ulei de ricin in fiecare seara, pana se regenereaza.Cred ca iti vor creste rapid,si eu sunt exact in cazul tau,am parul bogat, des si creste rapid, si mai mult de o saptamana nu pot sta intre pensari.Iti recomand sa mergi la o cosmeticiana care se pricepe si nu are cum sa nu iasa cum trebuie forma.Si...pentru viitoarele pensari dureroase, pentru a ameliora durerea, tine un cub de gheata 2-4 secunde pe zona pe care vrei sa o pensezi.

7 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Da, cresc la fel, însă este posibil să se regenereze foarte greu dat fiind faptul că firele au fost smulse din rădăcină.
Dacă folosești ulei de ricin în fiecare seară, după 2-3 săptămâni le vei avea la fel ca înainte, dar să știi că aspectul acestora nu va fi unul tocmai plăcut.
Baftă!

| adorciocolata a răspuns:

Da, cresc asa cum erau prima oara. Depinde de cat de groase sunt sprancenele tale. Daca sunt subtiri, ele cresc mai greu, daca sunt groase, ele cresc mai repede. De obicei cresc cam in 2-3 sau chiar 4 saptamani.

| LoveForShania a răspuns:

Buna.
Sper ca da.
Dar sa iti povestesc ce am patit eu.
Cand aveam vreo 13 ani am avut prostul obicei sa ma pensez eu, si asa mi-au ramas cateva fire care nu mai cresc deloc si arata aiurea.
Acum am mers la salon [ au trecut 3 ani ], si oricat ar incerca femeia aia,forma e ok,dar arata oribil fara niste fire. Si sunt nevoita ma dau tot timpu cu creion,pentru ca mi-e frica sa mi le tatuez,mai astept vreun anlaughing
Deci mie mi-au crescut, dar au ramas unele fire care nu mai cresc deloc. Si arata foarte aiurea, de aceea sper ca tie o sa iti creasca.
Suces.

| UnrefillableFeelings a răspuns:

Nu chiar,forma se poate strica putin si dupa pensari succesive devin mai groase firele, nu raman la fel de fine precum nepensate.Iar timpul depinde de penseta pe care o folosesti, dar si de organism.De ai o penseta buna,care sa extraga firele din radacina,nu sa le smulga de la suprafata, cred ca poti arata proaspat pensata pentru circa o saptamana, dupa care incep sa creasca firele.Acum,depinde si de persoana, cam atat dureaza. Sper ca te-am putut ajuta, primesc fundita?

| GreenShinyApple explică (pentru UnrefillableFeelings):

O singura data au fost pensate(ieri) si nu mi se pare ca arata foarte bine.Eu am par des de la natura si de obicei creste repede.Dar nu stiu daca e la fel si in cazul sprancenelor.

| perfectt a răspuns:

Cresc la fel cum erau prima oara cam in 4-5 saptamani si nu cresc mai dese

| Flo_Florina_1978 a răspuns:

Eu am avut sprancene foarte groase si le-am pensat subtiri multi ani.Acum le vreau groase si nu mai cresc.Am folost ulei de ricin un an de zile si nici un rezultat.Mi-am cumparat produse speciale pentru regenerarea lor, au crescut dar foarte timid. Poti incerca produsul Delia, ca este mai ieftin, poate tu ai noroc.