| anonim_4396 a întrebat:

Am o mica problema, cand am fost mica mi-am impins pielea de la unele unghii (nu cuticulele, partea roz, de unde incepe unghia in sine asa alba big grin) (scuze dar nu cunosc termenii big grin ) si acum unghia in sine ( partea alba ) e transparenta la baza si mi se vede pielea de pe dedesubt si zici ca sunt murdare, am folosi si lamaie dar partea aceea nu se albeste, am taiat si unghia de la baza cu gandul ca poate imi creste normal, dar numai asa creste si se vede urat, e si asa mai galbena acolo, si daca mi le tin in apa se fac f. transparente, ce pot face?

2 răspunsuri:
| loveyouschatz a răspuns:

Sa folosesti un creion alb si dai sub unghiute. recomand maybeline

| Coktaill a răspuns:

Asa e.sunt de acord cu schatzroxysau cel mai bine sa te duci la un dermatolog el iti va spune ce trebuie.