| anonim_4396 a întrebat:

Am o piele foarte sensibila. daca e frig afara ma inrosesc daca e cald la fel. iar o mica atingere a fruntii face sa mi se irite toata fruntea. de asemenea am semne de la acnee. ce pot folosi pentru o piele fina si curata.

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Mergi la un dermatolog! Doar el te poate ajuta, in urma unei consultatii de specialitate, dupa ce va vedea ce si cum cu pielea ta., va sti ce sa iti recomande!
Nu risca sfaturi neavizate de creme sau cine stie ce alte tratamente! Mergi la medic!

1 răspuns:
| DenissaDeea a răspuns:

Buna in scoala am avut si eu colege care aveau tenul sensibil si aveau acelasi semne de acnee si iritati tot timpul atingeri chiar si de la haine, a mers la un medic si i sa prescris o reteta si a dat rezultate, am citit ca sunt foarte multe persoane cu pielea sensibila si in general are un efect mare crema de galbenele, dar mai bine cere sfatul unui doctor pentru ati prescrie un tratament adecvat.