| ioana3432B a întrebat:

Am o problemă. Am picioarele foarte urate(pielea) e aspră și de la lipsa de calciu am și niște punctulețe roși. Ce pot folosi? Creme, tratament natural? Nu știu... Voi ce folosiți?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa folosesti crema Tis cu 15% uree, ajuta la repararea pielii si este ideala pentru pielea uscata.
https://comenzi.farmaciatei.ro/......-p10021263

Gasesti review-uri aici :
http://www.tisfarmaceutic.ro/crema-cu-uree-15--1215

Incearca sa-ti acoperi necesarul de calciu cu ajutorul alimentelor precum : seminte de chia ( contin de 5 ori mai mult calciu fata de lapte si proteine complete, eu le combin cu lapte de cocos, suc de fructe sau apa - este important sa le pui intr-un lichid, nu trebuie consumate uscate ), seminte de susan, migdale, spanac, broccoli etc. Poti sa cauti pe net mai multe surse de calciu.

2 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Ar trebui sa consulti un medic.Ia niste creme hidratante si pentru piele uscata si date des sau seara cand te bagi in pat.Te ajuta foarte mult in timp

| teodorcostin a răspuns:

Solutia este ULEIUL DIN ARBORE DE CEAI