| Shin0bi a întrebat:

Salut tpu.De un an doi mi se dezlipeste pielea de pe palme,nu stiu de ce, poate de la lipsa de calciu? Ce pot face sa dispara problema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cred ca ai probleme destul de grave si lipsa de calciu
Du-te la medic si vezi ce se intampla, ai fi mai linistita daca ai auzi parerea medicului
O seara bunahappy

4 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Hidrateaza-te suficient, ia niste suplimente alimentare cu vitamine care sa contina in special vitaminele A si E si da-te cu crema de maini.

| LaLaura a răspuns:

Buna, da-te cu o crema pentru maine, se gaseste la orice farmacie, plafar, pielea mainii e foarte sensibila si trebuie hidratata in fiecare zi. O seara buna.

| martzian a răspuns:

Daca problema persista, apeleaza la medic. Este cea mai inteleapta miscare, chiar daca problema pare mica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deshidratare.Du-te la medic pentru ca mai tarziu va incepe sa cada pielea si de pe picoare la glezne.