| changepassword a întrebat:

Am o problema cu cosurile ..nu am acnee severa insa sunt foarte nemultumita de tenul meu. pe obraji nu am absolut nici un cos ...am doar pe frunte si barbie...( se vad tare nasol la soare...mai ales ca vine vara vreau sa scap de aceasta problema.) am si puncte negre pe nas...a doua problema fiind faptul ca pe parcursul zileI zici ca sunt data cu ulei pe fața..am tenul lucios si uleios...offf...acum o luna am cumparat un produs de la D'bullon care nu a avut nici cel mai mic efect...am dat multi bani pe creme si seruri "miraculoase" dar sau dovedit a fi nefolositoare...( numi recomandati sa merg la dermatolog deoarece nu exista la mine in oras...mi-ar trebui ceva bani sa merg in alt oras pt un control.)... deci va rog ajutati-ma cu problema asta a mea cu cosurile. :-( :-(

Răspuns Câştigător
| DarkOrbitMoon a răspuns:

Cu banii pe care i-ai dat pe creme si alte căcaturi mai bine te duceai la dermatolog.
Nu-i mai da cu chestiile alea pe fata, mai rau iti distrugi tenul si iti vor aparea cosuri. Foloseste ulei de masline in fiecare seara, amesteca pudra de argila sau bicarbonat de sodiu cu putina apa si dati pe fata, lasa sa actioneze 15 minute, apoi spala-te normal.
Nu mai folosi creme cu diferite chimicale. Eventual, daca vrei sa pacalesti lumea, poti sa-ti dai cu fond de ten, desi nu-ti recomand.