| mitza18371 a întrebat:

Salut TPU! Sunt baiat si am parul pana pe la nivelul ochilor dar am o probleme cu el deoarece este foarte uscat si sta in toate directile, nu pot sa l aranjez decat cu apa iar cand se usuca sta urat rau(nu stiu exact cum sa explic) ma spal de vreo 2-3 ori pe saptamana pe par si mereu folosesc sampon. Eu am un par ondulat, putin spre cret. Daca stiti va rog sa ma ajutati

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tunde-l mai scurt si spala-l de 3 ori pe spatamana.

| sierra1 a răspuns:

Du-te la poliție și ai scăpat de "problemă"

https://www.tpu.ro/......t-dar-cam/

| dullcat a răspuns:

Buna.Ai incercat sa folosesti ceara sau gel pentru a controla forma? Daca e uscat poti folosi putin ulei de struguri sau de cocos, doar spre varfuri, nu la la radacina.Eu prefer de struguri sau de floarea soarelui pentru varfuri, dar am par lung cu textura foarte putin ondulata.

Daca te apuci sa cauti, gasesti acum tot felul de produse destinate pentru curly hair.Depinde de tine ce preferinte ai.

| nevermind1234 a răspuns:

Folosește un balsam de păr la fiecare spălare, si piaptănă-ți parul cu degetele când îl aplici. Dacă ai parul ondulat si il piepteni când este uscat își pierde forma. îți recomand sa renunti la pieptăn dacă vezi ca funcționează metoda asta. Sper sa te ajute.