| XatomisX a întrebat:

Am o problema se incurca rau de tot varfurile de ce? si nu pot sa ma piepten usor ca se incurca si se rup o gramada de fire straight face chiar daca ma pieptan usor am ajuns sa il descurc cu mainile laughing cu ce sa ma dau sa nu se incurce varfurile? si da folosesc balsam degeaba straight face

16 răspunsuri:
| lizy12iul a răspuns:

Esti vopsita? daca da nu ai ce face asa se intampla, incearca sa cumperi o solutie de desfacut parul daca nu merge cu balsam, incearca sa ii mai iei din varfuri, iar cand te piepteni poti sa te par ca sa nu te doara asa de tare

| XatomisX explică (pentru lizy12iul):

Nu sunt vopsitawinking

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Se incurca pentru ca e spintecat la varfuri.Trebuie sa scurtezi varfurile, altfel, cu cat e fisura mai mare de-a lungul firului de par, cu atat se incurca mai rau.

| XatomisX explică (pentru Danut_Popa_1961):

M-am uitat foarte atenta la varfuri nu este depicat deloc big grin deci nu asta e problema straight face este si putin cret poate de aia pai daca intind parul cu placa si ma piepten imi cad maxim 10 fire asa ajung pe la 30

| lizy12iul a răspuns (pentru XatomisX):

Nu iti mai intinde parul fiindca asta poate sa fie cauza, poate e ars si trebuie taiat.

| Danut_Popa_1961 a răspuns (pentru XatomisX):

S-ar putea sa fie si din cauza placii.Firul de par e ca un tub,gol pe interior. Temperatura placii il poate fisura,iar pe marginea fisurilor exista niste firisoare imperceptibile cu ochiul liber, care se,, impletesc,, intre ele, incurcand parul.Cand il speli nu-l sterge direct, ci infasoara-l cu un prosop, tamponandu-l.Cateva minute dupa spalare, porii fiind deschisi, poate cadea pe prosop in cantitati mai mari.

| XatomisX explică (pentru lizy12iul):

L-am intins de 2 ori in viata mea sa vad cum imi sta laughing

| Kasia a răspuns:

Foloseste mai bine un balsam leavein

| Hieer a răspuns:

Presupun ca il tii tot timpu' dezlegat.Incearca sa-l tii legat sau intr-o pleata, intr-un coc...E.T.C. Nu o sa se m-ai incurce.

| diavolitadulce a răspuns:

Depinde ce balsam folosesti. eram in aceiasi situatie. acum folosesc un balsam bun. incearca si tu fructis garniere pure brilliance. este uimitor

| Lora1 a răspuns:

Tundel la varfuti cam 5 cm si nu o sa mai ai problema astawinking

| MykyTha a răspuns:

Nu cunosc astfel de produse, dar si eu am fost in sitatia ta.Eu te sfatuiesc daca ai parul lung sa il mai tunzi. Asa am facut eu si acum nu mai am nici o problema la pieptanare!

| Maarina a răspuns:

Foloseste balsam dar pune mai mult pe varfuri in zona problema, si scurteaza-ti putin varfurile!

| sorinamihaela09 a răspuns:

Poate ai varurile tocite..incearca sa folosesti o masca de par, dar sa te dai doar pe varfuri nu si la rdacina ca ti-se va ingrasa parul

| PureLuv a răspuns:

Poate ai varfurile spicuitehappy... du te sa ti tunzi varfurile...aceeasi problema o am si eu

| pisicaagera a răspuns:

Eu folosesc un sprei de piersici pentru descurcarea parului dar trebuie sa iti si tunzi varfurile daca de mult te-ai tuns in scari si acum e mai gros aceeasi problema am avut si eu era incalcit si imi picau multe fire de par dar m-am tuns pana la barbie si acum il am pana la sani intr-un an mi-a crescut si nu mai e incalcit si nu mai pica multe fire