| anonim_4396 a întrebat:

A da si mai am o problema dupa baie e foarte incurcat si cand il pieptan rup multe fire ca e imposibil la ce incurcat este si folosesc piepten cu dinti foarte rari cu ce as putea da sa numai fie asa? balsam? cumva?

3 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

Da, balsamul ajuta la descurcarea parului. Totusi, nu ar trebui sa te piepteni cat e ud, pentru ca e mai sensibil si se rupe mai usor.

| Battery a răspuns:

Daca ai parul incurcat dupa baie, ma gandesc ca ai parul ondulat sau rebel. Trebuie sa folosesti balsam, de preferinta unul pentru par matasos. Eu am balsam de la Kallos, e ieftin si eficient. Inca un sfat, inainte sa faci dus sa te piepteni, astfel nu o sa ti se incurce parul atat de tarekiss

| deea857 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa il tratezi cu zeama de lamaie la clatire sau cu ulei de ricin inainte sa-l speli. Poti sa le folosesti pe ambele in acelasi timp. Eu asa l-am tratat si chiar il face mai puternic. bafta!