| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema uriasa cu parul meu. La radacini se ingrasa, iar la varfuri este uscat.Nici vopseaua nu tine.la radacini ramane o culoare superba, iar la varfuri se decoloreaza foarte repede.Am incercat toate sampoanele posibile (L'oreal,Gliss,Garnier, Head & Shoulders, Schauma etc.) Spuneti-mi va rog un sampon care este bun si impotriva ingrasarii si impotriva matretii. Multumesc!

5 răspunsuri:
| S3S3an a răspuns:

Am auzit ca in asa cauze trebuie sa aplica ulei de porumb pe par sa sal lasi asa vreo 8 ceasuri mult succes

| Aurashyk a răspuns:

Aplica ulei de porumb si lasa-l aproximativ 7 ore si jumatate. Apoi sapla-ti paul cu samponul Dove, este ft bun.

| violetflyer a răspuns:

Aplica pe el 30 minute ulei de migdale, trandafir sau in cel mai rau caz de masline. Fa asta in fiecare saptamana. Da-te pe tot parul, chiar si radacinile, ceafa, marginile, tot! Da-te cu talc de bebelusi la radacini, astfel va absorbi grasimea.

| vSpy a răspuns:

Cel mai bine te duci la farmacie sau la dermatolog si iti va spune exact ce sa faci pentru a scapa de matreata si ingrajsarea parului. Iar matreata poate fi din mai multe cauze: Tutun, cofeina, strees, nervi etc. De aceea este mai bine sa te duci la dermatolog(cel care se ocupa cu pielea).

| LadyLilith a răspuns (pentru vSpy):

Ma rog... Stiu cu ce se ocupa dermatologul! Dar daca cumpar sampon impotriva ingrasarii, fac matreata, daca cumpar impotriva matretii mi se ingrasa parul.