| Elena1234456 a întrebat:

Am o rochita din dantela culoare corai (stiti voi, acel roz combinat cu portocaliu) si habar nu am cu ce sa ma machiez. Rochita are si o bata neagra. Eu ziceam sa ma dau cu un fard roz si sa imi fac o codita cu tusul negru. Are cineva alte idei?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E super ideea ta.Dar ca sa nu-ti iasa un outfit prea strident, foloseste un fard roz pal si un tus negru foarte pigmentat.Pe buze ar merge un ruj sau un gloss nude.happy

4 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=IbYkc4x9NPI
https://www.youtube.com/watch?v=2RE0oJDmIbo
Machiajul nu trebuie să se asorteze neapărat cu rochia. Ideea e să se potrivească fardul de ochi cu blush-ul şi rujul.

| MalleusMaleficarum a răspuns:

Poţi alege un fard în culoare nude, sau, cum ai zis şi tu unul roz, însă ai grijă să fie pal.
Codiţa poate să fie neagră SAU maro.
Pe buze un ruj nude sau un lipgloss de aceiaşi culoare ori unul cu o tentă de roz.

| IrinaIghi a răspuns:

Eu as alege spre interiorul ochilor culoarea corai, si spre codita as merge pe un gri inchis happy Acum depinde si inde vrei sa porti acest machiaj. Pentru club tinuta si machiajul pe care ti-l recomand este ok, si pentru o iesire seara in oras. A si nu uita de un gloss mai deschis pentru a nu incarca prea multwinking Tusul sa ramana desigur!