| mara_8651 a întrebat:

Am parul brunet și vreau sa îmi fac ombre.Kit-ul pentru ombre de la L'oreal credeți ca e bun(adică dacă mă dau cu el,sa îmi prindă blond)? Dacă nu,ce vopsea îmi recomandați. Dacă nu ombre blonde, recomandati-mi altceva.
P.S :fără decolorant!!

Răspuns Câştigător
| Just0a0dream a răspuns:

Buna!
Daca esti bruneta din vopsea, atunci nu poti obtine nimic fara decolorant.CHIAR NIMIC.Iti trebuie o decoloratie usoara pe varfuri cu oxidant de 6%, apoi faci ce vrei.
Daca parul tau este brunet natural, nu e chiar nevoie de decolorant. Poti folosi o vopsea permanenta blond deschis (le gasesti in comert numerotate 10, 11, 11) si aplici. Tinand cont de faptul ca parul este foarte inchis,de la saten inchis-negru,s-a putea sa iasa un blond inchis.
Te sfatuiesc,daca esti bruneta din vopsea sa nu incerci sa te vopsesti cu blond sau altceva,fiindca:unu la mana nu iti va prinde nimic, poate doar niste reflexe pe alocuri pe unde s-a mai decolorat; si doi:iti arzi parul inutil, adaugi un strat e vopsea in plus care oricum nu prinde(daca vopseaua nu a prins sau nu a iesit cum iti doresti, stii doar, ca parul tot se arde).

1 răspuns: