| InesIlinca90 a întrebat:

Am parul cret si vreau sa ma ajutati si pe mine cu ceva.Am citit atatea site-uri de ingrijire al parului cret..pana la urma,e bine daca il pieptan o data pe saptamana(in timp ce ma spal cu balsam)? Pe unele site-uri zice ca nu, altele ca da.

3 răspunsuri:
| paulica2003 a răspuns:

Eu zic ca poti sa il piepteni de mai multe ori dar nu e prea bine ca sa te speli foarte mult pe cap... asa odata pe saptamana e bine! Succes!

| InesIlinca90 explică (pentru paulica2003):

Daca nu il spal intr-o saptamana...mi se incurca foarte tare iar cand bag peria in el...e groaznic.Imi e mila cateodata cand trag si se rupe.

| paulica2003 a răspuns (pentru InesIlinca90):

La parul cret se spala putin mai des dar nu e prea bine pentru ca se deterioreaza daca tot il speli mult :| uitate ce scrie pe perfecte.ro http://www. perfecte.ro/hair-style/tu-cat-de-des-iti-speli-parul-o-data-la-sase-saptamani-ar-fi-suficient-spune-o-noua-moda.html