| anonim_4396 a întrebat:

Am parul destul de lung, e cret, nu l-am vopsit niciodata. E de culoare satena mai deschis, spre blond happy Varfurile le tai cam tot la 3 luni..Problema e alta..se incalce foarte tare si de la jumate in jos e cam slabut firul de parul desi nu e despicat sau ros. Cu placa il fac foarte rar.Sampon folosesc de la garnier. Cam de 2-3 ori pe saptamana imi pun ulei de ricin+vitamina A la radacina si las pana a doua zi dimineata. Ce alta masca sau tratament as putea folosi ca sa nu mai fie asa subtire si sa nu se mai incalce asa tare?

3 răspunsuri:
| ellutza a răspuns:

Mastile pentru par cret draga. VO5 Gloss me smoothly frizzy hair. Normal ca ti-ai distrus parul cu prostiile astea de retete cu uleiuri in cap. Eu 1data m-am dat cu ala de masline si am crezut ca o iau razna cand am vazut rezultatele. Cele mai bune produse de ingrijire a parului sunt cele strict destinate pentru asta... Bafta

| SweeTLemon a răspuns (pentru ellutza):

Nu am folosit ulei de masline sau alte ciudatenii doar ulei de ricin. SI dupa ce nu am mai folosit o perioada iar a inceput sa imi cada. Cat timp foloseam uleiul de ricin nu imi cadea parul, chiar s-a si ingrosat...Dar as vrea si altceva in afara de ulei de ricin.

| kitten95 a răspuns:

Cele mai bune sampoane sunt cele de la elseve. sunt scumpe dar merita fiecare banut. si daca vrei rezultate atunci ai nevoie si de balsam. si eu am avut parul foarte slab(acum mai mult de vreo 10 ani, ce-i drept), dar m-am tuns scurt si mi-a crescut parul mult mai gros si mai puternic. stiu ca nu vreisa renunti la parul lung, dar asta e cea mai buna solutie. si mai ales, ai parul cret. dara ia avea firul gros nu ai mai putea sa-ti scoti mana din el.