| anonim_4396 a întrebat:

Am parul gras si tendinta de cadere si de cand am inceput sa folosesc un sampon si balsam special (nu mai stiu cum se numeste) incepe incet dar sigur sa faca matreata. straight face Ce as putea sa fac (sau ce sampon sa folosesc, stuff...)?

6 răspunsuri:
| Valisha18 a răspuns:

Salut! Te sfatuiesc sa-ti tunzi macar varfurile parului si sa te speli pe cap de 3 ori cel putin pentru a rezolva problema ingrasarii parului. Piaptana-ti-l in fiecare seara, usor, fara sa tragi tare. Incearca sa folosesti sampoane cu extract de plante si neaparat si balsam!;) P. S: Poti citi ceva si aici: http://frumusete.ele.ro/......1911.html; http://www.topsanatate.ro/......9338.html. Oh, si ca sa stii, mparul gras este afectat de matreata de cele ma multe ori, poate ca nu era neaparat de la samponul pe care il foloseai.

Răspuns utilizator avertizat
| FrozEenSoul a răspuns:

Salut, eu am facut o ditamai matreata de zicea lumea ca am soriazis, mi se ingrasa parul foarte repede (trebuia sa fac baie pe fiecare seara) Ce e de facut in situatia ta? Foloseste Elseve gri, te scapa de matreata si nici nu ti se mai ingrasa parul + ca ii da un luciu frumos tongue Bafta si succes

| 1234abcd a răspuns:

Degeaba iti recomand eu ceva deoarece toti suntem diferiti si pielea noastra la fel...asa ca un produs care mia imi prieste tia tiar putea sa nu-ti priasca sau chiar sa-ti faca rau

sigura solutie e sa incerci cat mai multe sampoane si sa vezi care iti prieste cel mai bine

eu folosesc http://www.google.ro/......tp?/imgres

| TinaDoll2022 a răspuns:

Ia un vas mic, un castron. Apoi toarna o lingura de ulei de masline, stoarce zeama de la o lamaie, si putin ulei de ricin. Dupa ce ai facut asta pune totul in castron si amesteca bine air apoi baga-l in frigider si il iei a 2 zi.Gata! Acum ai un balsam ce poate fi folosit de mai multe ori daca e pastrat la frigider si acoperit cu o folie ceva... Un sfat! Samponeaza-ti parul cu orice sampon vrei tu(daca vrei sa incerci si stuff e ok) dupa ce clatesti bine pune-ti in cap"balsamul de casa" care l-am facut si stai cu el pe cap o jumatate de ora, dupa care clatesti bine si ai un par fara matreata!

| ImPucca a răspuns:

Eu folosesc Sampon Vichy pentru par gras de vreo 2 ani si mi se ingrasa in vreo 4 zile(oricum se ingrasa), insa daca il schimb mi se ingrasa la 2 zile.
E tratament happy Te speli cand ti se ingrasa.Atunci cand te speli iti scartaie parul, deci curata foarte bine.
Arata cam asa: https://comenzi.farmaciatei.ro/......pair_s.jpg si il cumperi de la farmacie.

Te pup!