| Mihaela_Gabriela_Oprea_1990 a întrebat:

Nu stiu ce sampon sa mai folosesc! Le-am incercat aproape pe toate! Dupa o zi am parul gras si matreata!

Răspuns Câştigător
| myreluca12 a răspuns:

Buna...am fost si eu in situatia ta.eram disperata. aveam matreata si plus ac eu am parul gras si mi se ungea f repede.am fost intr-o zi la farmacia cu prietena mea sa isi ia niste pastile si din curiozitate am intrebat si de sampon m-a intrebat ce fel de par am.ce fel de matreasa etc etc.si m-am intors acasa cu samponul HERBOSOPHY care este un sampon miraculos. dupa cateva spalari nu mai aveam matreata si puteam sa stau si 1 saptamana jumate nespalata (pe cap)...si nu mi se ungea.si a costat doar 17 lei si are 400 ml l-am luat din farmacie SENSIBLUE ti-l recomand

| Mihaela_Gabriela_Oprea_1990 explică (pentru myreluca12):

Multumesc mult.O sa mi-l iau.

10 răspunsuri:
| callie2 a răspuns:

Eu folosesc nivea long hair repair si e bun pentru mine. sampoanele de la joico sunt bune sau de la alterna, samponul cu caviar.

| AndreitsSza a răspuns:

Eu folosesc ELSÈVE COLOR VIVE! Si ti-l recomand! Si eu inainte aveam matreata dar dupa ce am inceput sa ma spal cu ELSÈVE COLOR VIVE nu mai am deloc este un sampon cu tratament protector special conceput pentru părul colorat! Bafta ` FunditsSza! :*

| Ellvira a răspuns:

Si eu am avut astfel de probleme. Acum de vreo 5 ani folosesc doar Pantene Pro-v (numai sampon, nu 2 in 1) si nu mai am nici o problema.

| Razvy28 a răspuns:

Iti recomand Syoss Anti-Dandruff. Este cel mai bun sampon dintre toate cele pe care le-am incercat eu. Si este potrivit pentru par gras.

| Alinutza94 a răspuns:

Ai incercat si johnson´s baby? eu cu el ma spal si imi place mult cum imi face parul, sper ca te-am ajutat, incearca si poate ti-am fost de folos. funda?

| Mihaela_Gabriela_Oprea_1990 explică (pentru Alinutza94):

Multumesc mult.O sa-l incerc.Acum folosesc Pantene dar nu sunt asa multumita.

| Alinutza94 a răspuns:

Ai dreptate myreluca eu sunt d 7 luni in Spania si cand am ajuns aici in doua saptamani am observat k imi cade mult par atunci mama s-a dus la farmacie si a cerut cv anti caderea parului si mi-a dat herbosophy si intr-adevar este foarte bun

| Mihaela_Gabriela_Oprea_1990 explică (pentru Alinutza94):

Pai eu sunt in Italia. Unde pot sa gasesc acel sampon? Ms

| Alinutza94 a răspuns (pentru Mihaela_Gabriela_Oprea_1990):

Cel mai bine intrebi la farmacie, daca nu incearca cu Johnso´n baby. sper sa iti fi fost de folos