| Andreea_8316 a întrebat:

Cum sa scap de matreata? eu folosesc sampon pantene si masca si balsam da tot mai multa matreata am si nu stiu ce sa fac
Multumesc:*

Răspuns Câştigător
| m3zzzu a răspuns:

Eu aveam la fel probleme foarte mari cu matreata, foloseam Clear si alte sampoane si nimic... dar am trecut brusc la Syoss si am avut numai rezultate bune. Incearca sa renunti din fixativ si placa de indreptat parul si va fi mai bine happy eu ma spal pe cap odata la 2-3-4 zile si am un par foarte ok happy Astept fundita big grin

6 răspunsuri:
| Vali87 a răspuns:

Depinde ce matreata ai, dc ai scuame din alea mari pe scalpul capului si te mai si mananca inseamna ca ai dermatita seboreica si prin urmare trebuie s folosesti numai sampoane medicinale gen Alpecin - 15-20 RON
Ducray(Selegel, Squanorm, Kertyol)- astea-s mai scumpe 30- 40 RON sau de la Dercos Vichi - 40 50 RON, Stieprox, Mediket.
Dc nu ai probleme asa mari cum am mentionat e posibil sa scapi si cu sampoane din astea obisnuite dar nu stiu care ca nu folosesc.

| whiterose26 a răspuns:

Eu folosesc Head&Shoulders si imi face foarte bine la par.Cel mentolat imi ofera o senzatie de prospetime, iar de matreata n-am mai auzit de ani.E foarte eficient in cazul meu acest sampon.:*succes

| Andreea_8316 explică:

Multumesc

| Adyspeed a răspuns:

Pai eu de cand folosesc Clear nu mai am matreata de loc. si nivea e bun

| VictorSebastian a răspuns:

Foloseste syoss...eu de asta folosesc si merita bani!

| Redflowers a răspuns:

Pai din batrani se zice ca cea mai buna cale de a scapa de matreata e sa te speli pe cap cu otet.winking. suna cam absurd dar cred ca functioneaza... daca ti-e frica mergi la farmacie si cere ceva pe baza de plante.