| Alasia a întrebat:

Am parul la lungime pana la mijlocul spatelui. pentru ca sa il decolorez trebuie sa cumpar cate 2 cutii de vopsea si de decolorant? parul meu e negru, vopsit, si vreau sa il vopsesc blond deschis

3 răspunsuri:
| Muflă a răspuns:

Înainte să îl decolorezi cumpără un color stripper sau ceva care să mai scoată din negreală, să-l facă măcar şaten închis, altfel o să-ţi distrugi părul. Da, trebuie să-ţi cumperi mai mult decolorant, dar nu te aştepta să-ţi iasă blond deschis din prima, nu se va întâmpla asta nici măcar dacă mergi la coafor. Fă-te acum, lasă părul să respire 2-3 săptămâni, decolorează-te din nou şi abia dup-aia poţi să-l vopseşti.

| mona a răspuns:

O sa ti distrugi parul[asa cum am facut eu]din negru sa obti galben mai greu,oricum nu o sati reuseasca din prima, acum ce sa zic, succes

| dyavollitsa a răspuns:

Buna! daca vrei sa il decolorezi ar trebui sa cumperi 3-4 cutii pentru ca ai parul negru si foarte lung:p...bafta!