| cybermotion a întrebat:

Am parul lung, cam pana la cot. Este foarte ondulat, de aceea il indrept mereu cu placa. Dar dupa 2-3 zile dupa ce imi fac baie, imediat se ingrasa, si i se mai si duce din putinul volum pe care il are. Inainte aveam probleme cu matreata foarte rau, si am folosit samponu de la AVON "advance techniques keep clear anti-dandruff " care m-a scapat 99% de ea. Dar de ceva timp am inceput sa fac coji de la el. Nu stiu nici cum sa fac sa ii dau volum. Daca il tund scurt, gen cam pana la umeri? Mentionez si ca mi-a cam cazut parul foarte mult de la multi ani de indreptat cu placa.

6 răspunsuri:
| callie2 a răspuns:

Daca e f ars nu ai alta solutie decat sa mai tunzi din el. pune-ti masti pentru par degradat o data pe saptamana. ai putea sa il filezi pentru volum fara sa fie nevoie sa il tunzi atat de scurt. eu sa am parul tau si sa ma las pana la umeri mi-ar parea rau. cum crezi:*

| AnneBre a răspuns:

Încearcă să nu îl mai întrepţi.

| Garnet a răspuns:

Mai bine nu te mai indrepta

| del3a a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa nu il mai intinzi cu placa

| Aniela86 a răspuns:

Este posibil ca acel sampon sa-ti fi deshidratat mult prea mult scalpul.de obicei sampoanele pentru matreata sunt foarte puternice si ar trebui intotdeauna alternate cu un alt sampon. Produsele pe care noi le folosim in salonul unde lucrez sunt produse de la orisin-online. Pentru matreata iti recomanda samponul antimatreata de la orising alternat cu samponul cu ulei de cocos, care te scapa de matreata si iti hidrateaza si scalpul.

| 62654954642 a răspuns:

Nu te mai spala cu sampoane de la avon pentru ca nu sunt bune si nu iti sugerez sa te tunzi si eu am parul la fel ca tine, si eu il indreptam si l-am ars mai bine lasa-l asa cum este