| Crs a întrebat:

Am parul natural saten inchis si mi-as dori sa ma vopsesc mai deschis. Este necesara o decolorare? Mie o coafeza mi-a spus ca pe par natural mi se va prinde orice culoare. Dar nu vreau sa ma duc la salon, deoarece in va lua in jur de 2 milioane vopsitul si tunsul si este cam mult! Cu o vopsea buna cred ca voi reusi si acasa. Ce vopsea imi recomandati ca sa se prinda pe parul meu o nuanta mai deschisa? Si staniolul in vopsit la ce ajuta?

5 răspunsuri:
| Crs explică:

Nu-mi mai spuneti sa nu ma vopsesc straight face! Daca nu vroiam sa ma vopsesc nu mai puneam intrebarea asta! Eu v-am intrebat cu ce vopsea pot reusi sa imi deschid parul la culoarea fara sa-l decolorez! Nu vreau sfaturi!

| Contrast a răspuns:

Daca este prima vopsire si doresti sa deschizi culoarea naturala a parului cu doua trei nuante, exista riscul sa nu-ti iasa culoarea finita uniform si sa-ti si arzi parul. Ideal ar fi sa mergi la un specialist, poate gasesti unul mai ieftin. Daca totusi doresti sa te vopsesti acasa, cauta vopsea profesional,( ca de exemplu: http://www.axelle.ro/Vopsea_profesionala.htm)
Iar staniolul de obicei se foloseste la mese/ suvite, sa le izoleze de restul vopselei de pe scalp, daca acestea vor fi alta culoare.

| Fuck Googăl. Ask me! a răspuns:

O prietena avea saten inchis parul si s-a spalat pe cap cu apa oxigenata si i-a iesit chiar super parul. love struck Pup.

| ladypink1 a răspuns:

Eu as zice sa nu te vopsesti p[t ca iti strici radacina parului el sa slbeste si cade cu timpul eu te sfatuiesc sa te vopsesti doar daca e neeaparata nevoie1funditza.ms

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este mai putin probabil sa iti prinda culoarea pentru ca ai parul inchis. Ideal ar fi sa ceri sfatul unei specialiste si daca e rezonabil pretul sa iti faca ea, dar daca nu, roaga o prietena sa te ajute. Ca sa fii sigura ca iti prinde culoarea, ar trebui sa te decolorezi, dar atentie ca arde foarte tare parul. De aceea ar fi indicat sa te duci la un salon. La mine in oras sunt saloane care pentru 60 ron te vopsesc... mi se pare cam mult 200