| Bubu a întrebat:

Am parul saten, ochii albastrii, tenul mai deschis. ce machiaj credeti ca mi s.ar potrivi? si poze daca se poate >:

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Hey, colega! tu esti frumoasa si fara machiaj!batting eyelashes ia da-mi o fundita asa:X
Ps Maria.

7 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Multsu:*

| Rihanna a răspuns:

Ca o regula generala, fetele cu ochii albastri ar trebui sa foloseasca culori precum gri, violet, gri-cenusiu, mov si albastru intens. Daca formezi pe pleoapa o umbra de un albastru inchis, ai sa observi ca nunata ochilor tai se va accentua, oferindu-ti o privire mult mai stralucitoare.

Daca iti propui un machiaj de seara, incearca sa iti conturezi ochii cu un dermatograf negru si apoi sa colorezi pleoapa cu un fard de culoare albastru deschis, pentru a obtine efectul de "smoky eyes". De asemenea, poti adauga si putin fard argintiu, fuschia sau turquoise daca iesi in club si vrei sa fii funky.

http://www.missfine.ro/wp-content/uploads/2008/09/ochi.jpg
http://www.clickpentrufemei.ro/......achiat.jpg
http://www.makeupstyleideas.com/......d-blue.jpg

| Bubu explică:

Cu placere colega :*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Negrul, cam toate nuantele de gri, albastru inchis, crem, bej, albastru(aceeasi nuanta cu a ochilor tai)si lila iti vor pune cel mai bine in evidenta ochii.

| Bia31 a răspuns:

Pentru pleoape neaparat ceva natural( niste rimel si un creion sunt perfecte). rujul un roz deschis, preferabil big grin. si sa nu uitam fondul de ten sau pudra :-P

| elenutzaa a răspuns:

Albrolling on the floor

| elenutzaa a răspuns:

Glumeam iubi,,,, iti sta bine ca...thinking

* Tenul : aplica fond de ten lichid sau o crema colorata, indiferent ce vei alege probabil vei avea nevoie de nuanta cea mai deschisa. Aplica o picatura de blush si pudreaza cu o pudra de fata.
* Machiajul ochilor: aplica nuanta de indigo pe pleoape, dupa care intinde fardul ca sa se piarda spre arcada.
* Subliniaza putin ochii cu un strop de fard cafeniu, se va potrivi cu culoarea ochilor.
* Aplica rimel: aplica doua straturi ca sa incadrezi frumos ochii.
* Contureaza sprancenele: piaptana-le cu o perie de sprancene, iar daca nu vor sa stea la locul lor, aplica spray fixativ pe perie.
* Rujul: Alege o nuanta grena ca sa ai un look elegant. Aplica al doilea strat dupa ce l-ai tamponat pe primul.

ia la mamalaughing