| bibitza a întrebat:

Vreau sa ma vopsesc dar nu mai stiu cum! am fost blonda, apoi satena si acum sunt bruneta...adica am fost pentru ca s-a decolorat si sunt un saten cu "suvite" blonde laughing...sunt alba la ten dar nu f alba...si am ochii albastri... ce culoare imi sugerati sa ma vopsesc? fara roscat big grin...si ce vopsea ar trebui sa folosesc pentru ca sa reziste culoarea...intr-o luna dispare culoarea sad...

Răspuns Câştigător
| alexa a răspuns:

Mai intr. o culoare deschisa nu cred ca e indikt din moment ce esti bruneta acum
mai bine te duci la un salon sa vada un specialist ce culoare ti s.ar potrivi pentru tenul tsau si care sa se potriveasca si fizionomiei tale
roscat sincer nici eu nu cred ca ti.ar sta binebig grinbig grinbig grin
bafta

36 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

Nu-ti schimba culuarea lui ben zona ii placi asa big grin eu intotdeauna ma vopsesc o culoare apropiata parului meu natural asa contrastul nu este prea masre, la unele blonde cares brunet natural le sta oribil culuarea si viceversa. uite eu natural sunt satena, iarana ma fac bruneta si vara cum este mai mult soare si parul se decoloreaza mai repede mi-l fac roscat. asa mi dureaza mai mult vopseaua.

| andreea_8479 a răspuns:

Hmmm... faza cu peruca destul d interesantahee heet poti duce la un salon sa ceri o parere...sigur vei gasi p cineva dragut care te poate ajuta sh cateva peruci d probattongue

La un chip cu astfel de trasaturi, in general, se folosesc culori calde.

Ti-as recomanda nuantele de auriu, aramiu pe diferite baze, in functie de cat de inchisa este baza ta naturala. O culoare inchisa nu ar face decat sa te faca foarte palida.

| ramona_5587 a răspuns:

Ceva nuanta de ciocolatiu ti-ar sta binehappy
eu de obicei folosesc Garnierhappy si sunt foarte multumita

| sese a răspuns:

Mai bine te tunzi "la piele' si ascapi de alegerea culorii de vopsea

| sese a răspuns:

Pentru ca esti carcotasa de-a mea iata un sfat (gratis) alege o vacsea incolora (precum lacul incolor) si scapi si de coafor.

| sese a răspuns:

Si e chiar asa de rau sa fi "linsa"?

| sese a răspuns:

Ok in cazul ăsta poti renunta la " incolora " si incearca "altceva"; dară hotărăstete!

| cotzobel a răspuns:

Poate ar fi mai bine sa il lasi asa o perioada, sa isi revina, nu crezi ca ar fi mai bine?winking.parerea meahappy

| Cryss a răspuns:

Incearca un cicolatiu big grin, prietena mea cea mai buna a asa o nuanta si mie mi s-a parut tare big grin.

In legatura cu punk, iti faci o creasta si o faci toata verdewinking laughing.

| bibitza explică:

Nici cand m-am nascut nu eram cheala laughing

| bibitza explică:

Bro costa prea mult o peruca rolling on the floor

| bibitza explică:

Pai deja e tocit straight face. dar m-am dus si s-a mai regenerat...bro...cum zici tu happy. cotzobel... faza este ca trebuie neaparat sa ma vopsesc.se aproprie banchetul, o nunta...si nu pot ramane asa cu el straight face...in plus este prea urat asa.radacinile (saten inchise) brunet...blond...k naiba big grin

| bibitza explică:

Sese imi place sa incerc cat mai multe ...coafuri tongue si cu lacul acela as fi mereu "linsa" in kp laughing

| bibitza explică:

Punk :-o? niciodata bro...sunt de parere ca fetele trebuie sa aiba parul lung si cat mai sanatos big grin desi ma vopsesc eu mai mereu ...si in plus nu cred ca mi-ar sta bine cu o asemenea ''freza''batting eyelashes

| bibitza explică:

Andreea nu am ajuns chiar asa de rau incat sa port peruci tongue
sase depinde unde esti linsa big grin in cap (organul in care cica avem si noi un pic sau mai multa minte depinde) nu stiu cum este big grin

ALYNHoliavo14 mai bine atrag privirile prin altre calitati ale mele... ce-am zis-o p asta laughing

lia mersi frum pentru rasp :*

Cryss la ciocolatiu ma gandeam si eu... mersi :*

| bibitza explică:

Carmenzo adica esti culoarea pe care o am si eu laughing

Bro ti se pare draga. big grin...in realitate sunt si mai pretentioasa...big grin. daca vi u cu motocicleta o sa port cascabig grin

sese asta vreau! sa am hotarasc dar nu prea potbatting eyelashes

| bibitza explică:

Te astept big grin

| bibitza explică:

Aaa si ce zici ajung sa fiu o batranica in baston pana se intampla asta? si tu sa fii la fel de batranel si sa zici : ''ehee cucoana sunt Ben... ti-am promis ca te dau o tura mai acum cativa ani...arunca bastonu' si baticu-ia in schimb casca laughing si hai sa iti arat viata de pe moto.senzatii babutzohee hee"... ce imaginatie am laughing

| lia a răspuns:

Cred ca totul depinde si de starea ta de spirit, probabil ca cel mai bine iti sta cu o culoare putin mai inchisa decat cea naturala. Dar in poza care o ai imi place cum iti sta happy

| carmenzo a răspuns:

Aceeasi problema o am si eu...si stii ce fac maine? merg la coafor sa imi faca ce vrea in afara de roscat... o sa fie o experienta misto.bine,in caz ca tie iti plac asftel de lucruri... ah si e un coafez tare bun.ma rog...hair stylistlaughing)

| carmenzo a răspuns:

Am uitat sa iti spun ca sunt brunetatonguedecoloratlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bibitza n-oi fi fost tu la nastere, dar in viata trebuie sa le incerci pe toate. Iata ca acum ai ocazia rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bibitza, peruca nu-ti foloseste. La ce bun te-ai mai rade? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Culoarea ta originala nu'ti place?happyNu exagera nici cu vopsitu' ca strici parul'tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bibitza bine, daca vrei sa incerci alte coafuri si nu ma asculti sa te razi in cap (ti s-ar mai regenera si radacina parului big grin), atunci tunde-te punk laughing tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iti sugerez verde, vei fi putin mai,, atragatoare, cunoscuta''. Nu e frumos cand se holbeaza oamenii la tine? deci?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bibitza da' pretentioasa mai esti big grin Aia nu, aia nu, atunci umbla cu o casca de motociclist rolling on the floor tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

OK bibitza, punem de-o plimbare big grin Si... e bine sa fii pretentioasawinking... uneori tongue