Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Am sprancenele destul de rare, desi nu m-am pensat in viata mea, si nu vreau sa ma dau cu creion. Stiti vreo crema sau vreo compozitie de facut in casa ca sa nu mai fie asa de rare?

Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Aplica uleiul de ricin in fiecare seara cu un betigas de urechi si maseaza zona sprancenelor pentru a stimula cresterea de noi fire.Intr-o luna de zile vei avea rezultate uimitoare.

16 răspunsuri:
| danielaxyz a răspuns:

Eu mi-am comandat de pe net Ardell Brow and Lash Growth Accelerator
http://www.genutze.ro/tratament_pentru_gene_si_sprancene_ardell/144.htm
chiar mi-au crescut mai dese, e bun si pentru a avea genele mai lungi, eu folosesc in paralel si ulei de ricin

| blackcat99 a răspuns:

Intr-un paharel toarna ulei de ricin (e vreo 4 lei sticluta la farmacie) si il aplici in fiecare seara cu o pensulica de machiaj. Rezultatele se observa in cateva saptamani.

| BiuL a răspuns:

Ulei de ricin.

| Nastia a răspuns:

Unei verisoare de-ale mele i-au fost taiate cu lama de ras sprancenele si au crescut foarte dese.

| SucDeGuava a răspuns (pentru Nastia):

Nu cred ca am de gand sa fac asta :-s

| Nastia a răspuns (pentru SucDeGuava):

Am zis o idee doar...

| Lamaitzza a răspuns:

Ulei de ricin.
Succes si o iarna frumoasa!

| positivity a răspuns:

Trei cuvinte: ULEI DE RICIN.

| Chαяtreux a răspuns:

Ulei de ricin

| ClarissaMrc a răspuns:

Ulei de ricin. lasa lama! Doamne Fereste!

| Kasia a răspuns:

Incearca sa ti le masezi zilnic cu ulei de ricin

| dianainsta01 a răspuns:

O metoda populara este uleiul de richin, cel putin, mie imi functioneaza super asupra genelor happy

| DunkelheitBu a răspuns:

Dati cu ulei de ricin

| SinfulDesire a răspuns:

Spalate bine cu apa calduta
dupa aia dai cu ulei de ricin
lasa 8-10 ore dupa aia spala cu apa calduta
o sa iti creasca

| Roxana08 a răspuns:

Incearca cu ulei de ricin!

| ralukaa87 a răspuns:

Ulei de ricin combinat cu vitamina A