Întrebare recomandată | blbalblalba a întrebat:

Am o problema, una cam mare. Nu stiu cate dintre voi o aveti sau ati avut-o, dar. e vorba despre rusine. Sunt foarte rusinos, exagerat. Daca se pune cineva langa mine eu ma dau la 4-5 metri distanta inapoi. Pur si simplu asa imi vine, si vreau sa scap de chestia asta, ca-i foarte enervant. Orice sfat este bine-venit.
PS :

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cu rusinea mori de foame...incearca asa incet sa ignori rusinea nu o mai lasa sa castige in fata ta si incepe cu asta:cand se mai pune cineva langa tine stai locului nu te retrage

| MBG a răspuns:

Iti trebuie doar putin tupeu...ia-ti inima-n dinti si du-te si socializeaza si tu tongue

| Mădă0611 a răspuns:

E vorba de vreun complex de inferioritate, nu? Daca da, uita de el, si altii au, nu esti singurul, nu trebuie sa eviti oameni pentru asta, cine te place, te place oricum, cine nu, asta este, nu poti sa-i multumesti pe toti, de fapt indicat e sa nici nu incerci. happy

| Andreea304 a răspuns:

Ai putea sa socializezi mai mult.

| dydav a răspuns:

Incearca sa socializezi initial pe internet cu anumite persoane cu care apoi sa te intalnesti. cunoscandu-i asa te va mai ajuta

| blbalblalba explică:

Uof, nu stiu cui sa-i dau funda, toti mi-ati fost de ajutor.

| Lauraj a răspuns:

Incearca prima data sa te calmezi... dupa fii increzator in tine si iti va trece... nu iti fie tema sa te exprimi, sa nu te intereseze daca vei zice ceva gresit. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| Gabi_Stefancu_1991 a răspuns:

Incearca sa fii calm si ascult niste muzica linistitoare sau ceva,, hardcore" sa iti dea tupeubig grin

| mihaimihai95 a răspuns:

Aceasta stare apare din cauza unui sentiment de neincredere in tine...asa cum te-au sfatuit colegii mei eu iti recomand sa discuti cu un pshiholog despresituatia in care te aflii! Succes