| Stelutasweet a întrebat:

E o intrebare ciudata pentru unii darsad...Am 3 colege la scoala ce tot nu ma lasa in pace, fac glume pe seama mea si nu am ce le face, am incercat sa le injur nu a mers ci dimpotriva au sarit ca lupii pe mine, mai mereu ma enerveaza toate 3 sunt pocaite (nu am nimic cu religia dar vreau sa spun ca nu respecta nici una din "legile" bisericii lor), am incercat sa le spun profesorilor dar ei nu fac nimic pentru ca le considera ingeri, parintilor dar nici ei nu au ce le face si nu vreau sa vina la scoala deoarece ele o sa rada de mine in loc sa ma lase in pace sad. Nu pot sa ma bat cu >elesad deoarece sunt 3 contra unu. Nu am atatea probleme cu 2 dintre ele, dar cea mai mare problema o am cu una, aia care ii starneste pe toti habar nu am ce are cu mine de la inceputul anului ...Va rog ajutati-ma
cu un sfat ceva crying as face orice sa scap de alea 3 sad

Răspuns Câştigător
| FANfredoSHpidjin a răspuns:

Eu zic să le ignori.
Când îţi zic sau îţi fac ceva, uită-te în ochii ei (ai celei care zici că este cea mai rea) şi zâmbeşte-i politicos. Apoi pleacă, pur şi simplu. De la un moment dat trebuie să înceteze, fiindcă scopul lor este să te supere, şi, dacă văd că nu reuşesc, o să se plictisească.
Şi eu am fost în aceeaşi situaţie (dar nu cu colegii de şcoală). happy

2 răspunsuri:
| stefaniacristina77 a răspuns:

Hei! Smplu. Ignora-le. Stiu ca probabil sta in caracterul tau sa le bagi in seam si sa vrei sa le raspunzi dar daca ele vad ca tu nu le bagi in seama si ca nu le oferi satisfactie, ele se vor plictisii sa se ia de tine si se va termina totul. Acum, sa nu crezi ca daca maine sau poimaine nu le bagi in seam te vor lasa imediat in pace. Cu timpul se vor plictisii vazand ca sunt ignorate. Bafta!

| Narcis2007 a răspuns:

Incearca sa o prinzi pe aia mai enervanta singura si atunci ai un avantaj, la fel si cu a 2a sa se invete ambele minte