Întrebare recomandată | DiannaDi a întrebat:

Am un tatuaj semi-permanent la sprancene si nu sunt multumita nici de forma, nici de culoare! nu vreau sa apelez la laser, sub nicio forma! vreau sa stiu in cat timp o sa se stearga tatuajul. va disparea de tot vreodata? ce metode naturale stiti pentru ca pielea sa il absoarba cat mai repede! va multumesc frumos!

3 răspunsuri:
| AdrenalinTm a răspuns:

NUUU EXISTA TATUAJE SEMI PERMANETE diferenta e la acul care il foloseste cat de adanc iti pigmenteaza pigmenti o sa ti se duca doar o parte din el o sa iti mai ramana niste umbre SI NU MAI CREDETI in tatuaje semi permanente ca nu exista diferenta e la ac cat de adanc picteaza depinde de mana care til face poti sa mergi la un salon sa-ti faci tatuaj SEMI PERMANENT PE VIatalaughing)

| BuGz a răspuns:

Salut
si eu am aceeasi problema ca si tine...
am inteles ca e destul de dificil sa scapi de astea permanente
1. la operatia cu laser trebuie sa faci mai multe sedinte - se fac la interval de cateva luni - si sunt destul de costisitoare...
2. am mai auzit ca daca il bati iar, dar fara tus, sunt sanse mari sa scapi de el si sa ramai doar cu o cicatrice de marimea tatuajului...
3. astept si eu alte metode (pana acum nu am aplicat nici una din cele 2 de mai sus

| cornelius15 a răspuns:

In 4-6 ani