| IepurassDragalass00 a întrebat:

Am vazut niste haine super dragute la un Second Hand. Alre ceva daca cumpar haine de la Second Hand? Toata lumea imi spune sa nu iau, dar nu inteleg de ce. Sunt super dragute hainele acelea si chiar as vrea sa le cumpar. Dau funda la primul raspuns folositor. Nu vreau bataie de joc sad.
Cat mai Urgent. Multumesc frumos.

Răspuns Câştigător
| dimdem a răspuns:

X Este reglementar pentru magazinele de second hand ca hainele sa fie toate spalate si respalate, dezinfectate. Nu iei absolut nicio boala de la nicio haina, niciodata. E o tampenie sa crezi asta.
x Toate hainele se sifoneaza si rezistenta unei haine nu prea depinde de faptul ca a mai fost purtata. Nu spune nimeni ca daca e de la SH este de proasta calitate.
x contagioase*

Cat pentru intrebator, nu ai nicio problema, poti cumpara linistita, nu ai nicun motiv sa nu si in niciun caz nu ai de ce sa fi rusinata -- cei care spun altfel nu ar trebui sa fie genul de oameni de a caror parere sa iti pese prea mult in general. happy

7 răspunsuri:
| danutz9100 a răspuns:

De ce haine second hand cand poti gasi haine noi la preturi aproape de second hand.Vezi pe acest site www.minipret.eu! Second hand e ok daca produsul a fost folosit foarte putin.

| Goooogle a răspuns:

Nu are nimic, le iei, le specli acasa si...sunt ok. Este o prostie chestia asta cum ca nu trebuie sa cumperi haine de la second hand!

| AlexandruTeodor a răspuns:

Poti face boli de piele, nu stii ce fel de persoane le-au purtat. Dar daca vrei neaparat, cumpara d-acolo, dar parerea mea e ca mai bine le ei noi.

| Georgemtb a răspuns:

Daca n-ai bani ia-ti deacolo.Nu mai gasesti alte tricoaie la fel ca alea noi?

| Monykafrumusika a răspuns:

De ce am sa-ti spun de ce!
Pai hainele acele vin din toata lumea
ba chiar multe sunt din gunoaie si sunt spalate si puse la vanzare sa stii si tu
De exemplu poate o hainuta de acolo a fost purtata de copii care aveu raie de oameni cu boli contajioase de oameni cu tot felul de boli cu tot felul de pieli
si chesti deci ar fi mai igenic sa-ti iei o haina buna de callitate dar care sa o poti purta 4 5 ani fara sa se sifoneze sau sa se rupawinking
Acum totul depinde de tine daca vrei haine din gunoaie sau cine stie de unde or fi venit treaba ta viata ta
Sper ca te-am ajutat :*
Funda?

| KodrutZ a răspuns (pentru Monykafrumusika):

Ai grija sa te casatoresti inainte sa... nu de alta, dar daca nu te ia primul si restul o sa gindeasca ca tine, ramii fata batrina!
On-topic: De multe ori imi iau haine de la sh-uri, fiindca de obicei gasesc solduri care au fost cel mult probate si nu purtate. In rest, indiferent de cine au fost purtate, exista masina de spalat, exista detergent. Nu are legatura cu iti permiti/nu iti permiti. As putea umbla bine mersi in tinute de firma luate noi-noute, dar banii nu ii cistigi ca sa ii pui pe tine. Cine gindeste asa si se plinge dupa aia ca nu ii ajunge salariul ca sa duca o viata decenta isi merita soarta.
P.S. Cauta un SH care aduce mai mult solduri cu etichetele pe ele. Daca nu... merge si asa, in liceu imi luasem la un moment dat niste blugi Levi's originali, destul de purtati. Are rost sa zic citi ani m-au tinut si pe mine? Multi.

| dimdem a răspuns (pentru Monykafrumusika):

X Este reglementar pentru magazinele de second hand ca hainele sa fie toate spalate si respalate, dezinfectate. Nu iei absolut nicio boala de la nicio haina, niciodata. E o tampenie sa crezi asta.
x Toate hainele se sifoneaza si rezistenta unei haine nu prea depinde de faptul ca a mai fost purtata. Nu spune nimeni ca daca e de la SH este de proasta calitate.
x contagioase*

Cat pentru intrebator, nu ai nicio problema, poti cumpara linistita, nu ai nicun motiv sa nu si in niciun caz nu ai de ce sa fi rusinata -- cei care spun altfel nu ar trebui sa fie genul de oameni de a caror parere sa iti pese prea mult in general. happy

| Spiridon_Sorina_1966 a răspuns:

Dar ce are second-handul? E super! Sunt haide de firma, de buna calitate, si purtate de 2 sau 3 ori. SUnt curate! Poti sa le iei! Cei care spun nu, sunt fitosi!winking