| alexa71 a întrebat:

Are cineva si pentru mine o dieta de slabit eficienta?

7 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Incearca sa mananci mai usor
seara mai putin
bea ceai si apa in loc de suc
si fa sport
bafta

| florin08 a răspuns:

Luni-Sport
Marti-Sport
Miercuri-Sport
Joi-Sport
Vineri-Sport
Sambata-Duminica-Sport.

| alexa71 explică (pentru florin08):

Da.ai dreptate. Multumesc pentru sfat

| FlorentinaM a răspuns:

Dimineata sa manaci cereale cu lapte simple cu putina scortisoara sau esenta de vanilie sunt ft bune
sa bei cat mai multa apa(cu lamaie e mai buna)
sa mananci fructe si legume
sa inlocuiesti uleiul de floarea-soarelui cu uleiul de masline,painea alba cu paine neagra
zaharul cu mierea, sarea se poate inlocui su piper,patrunjel,marar uscat, verdeturi sare dau un gust aromat mancarurilor
sa bei ceai verde si sa faci sport, sa te plimbi etc
sa renunti la sucuri
sa reduci din dulciuri, poti manca ciocolata neagra sau deserturi dietetice
In concluzie sa incerci sa adopti un stil de viata mai sanatos.
Sper ca te-am ajutat

| tone12345 a răspuns:

Sport macar de 2 ori pe saptamana, nu mananci dupa ora 8, mananci des si putin si multe ceaiuri laxative si supozitoare cu glicerinahappy

| alexa71 explică:

Salut! Ma poate ajuta cineva si pe mine? Am de 2 luni un panaritiu la picior la degetul mare din cauza ca m-am intepat intr_o aschie.Aschia am scos_o dar rana inca nu mi_a trecut.Imi poate spune cineva ce sa fac?

| 3Adelaide3 a răspuns:

Incerca sa mananci sanatos gatit in casa, multe fructe si legume mai putina carne si fara mezeluri (au foarte multe zaharuri si aditivi care ingrasa).
Sa eviti sucurile in special cele light sau fara zahar(tot ingrasa, pacalind organismul).
S.a.