| Iasmi99 a întrebat:

Dati-mi va rog o dieta pentru slabit nu de pe net!
Cea mai eficienta funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| RoxannaST a răspuns:

Eu cred ca asta e destul de eficienta:
http://www.biomedica.ro/slabire.html

| daniel_5197 a răspuns:

Sport+alimentatie sanatoasa(fara grasimi in exces, dulciuri in exces sau carbohidrati prea multi). nu renunta de tot la carbohidrati pentru ca acestia ne dau energie.Toate curele de slabire vor avea efecte nocive asupra corpului, si chiar daca pare ca ai slabit in 2-3 luni vei pune la loc greutatea initiala+inca ceva.

| Ramonish a răspuns:

Eu am primit asta de la un nutritionist :
Ziua 1.Numai cartofi fierti sau copti. Ziua 2.Numai lactate de vaca. Ziua 3. Numai salata din legume proaspete. Ziua 4.Numai carne de vita/pui fiert sau la gratar. Ziua 5.Numai fructe. Ziua 6. Numai paste cu unt si cascaval. Ziua 7. Numai orez cu unt si cascaval. Ziua 8.Numai orez cu unt si cascaval. Ziua 9.Numai cartofi prajiti. Ziua 10.Numai cartofi prajiti. Ziua 11. Numai cartofi prajiti. Ziua 12.Numai carne de vita/pui fiert sau la gratar. Ziua 13.Numai carne de vita/pui fiert sau la gratar. Ziua 14.Numai salata din legume proaspete. Ziua 15.Numai salata din legume proaspete. Ziua 16.Numai orice fel de carne fiarta sau la gratar. Ziua 17. Numai orice fel de carne fiarta sau la gratar. Ziua 18.Numai salata din legume. Ziua 19. Numai salata din legume proaspete. Ziua 20.Numai lapte, iaurt, fructe. Ziua 21.Numai lapte, iaurt, fructe. Ziua 22.Numai ciftele din carne de vita sau soia. Ziua 23.Numai DULCIURI!
Ce am scris se mananca numai un fel pe zi cat vrei cand vrei.
Dieta se repeta o data la 6 luni!
Nu se mananca absolut nimic dulce si nu se bea cafea cu zahar!
Poti slabi 10-15 kg! Te avertizez ca dietele care dureaza mai mult timp sunt mai bune.

| Ryuzaki_2201 a răspuns:

Alearga vreao 10 minute mancanca salate si evita grasimile

| shantinluv a răspuns:

Buna! Eu incerc Dieta Dukan acum. Urmareste-mi experienta aici: http://the-fashionably-late.blogspot.ro/! Pupici