| Master93 a întrebat:

As vrea sa imi cresc si eu o barba da nu stiu care sunt pasii, am 28 de ani si nici-o data nu am lasat-o sa creasca mai ales ca intodeauna vedeam ca sunt parti goale si nu arata frumos.Am auzit ca trebuie sa te razi in fiecare zi, pai a doua zi ce razi sau creste intr-o zi asa repede sau nu inteleg.Si cand te opresti din ras? cand vezi ca e mare si ti-o poti aranja sau cum ca nu inteleg daca te razi in fiecare zi.

Imi poate spune cineva exact pasii pe care ar trebui sa ii parcurg va rog...

Răspuns Câştigător
| raMLesS a răspuns:

Cauta "minoxidil barba" pe Youtube.

3 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Nu exista niciun pas, barba la fel ca parul de pe scalp si orice alt tip de par de pe corp e controlat hormonal pe linie genetica, creste exact asa cum ii e scris lui sa creasca, daca ai barba rara o vei avea deasa doar la cutit facand implant, nu exista crema minune, sampoane sau pastile care sa iti faca ditamai calota, sunt prostii. Singura chestie care functioneaza doar pe moment e minoxidilul, dar dupa ce ai incetat sa te mai dai cu el pica tot ce a crescut.
E mit aia cu "daca te razi creste mai des" gandeste-te ca atunci cand te razi tunzi sau scurtezi doar parul pe care tu il ai deja, ca sa fie mai deasa zona de par trebuie sa iasa par din foliculii inactivi, adica fix din zonele alea goale de unde nu-ti iese par, n-ar mai fi existat cheliosi daca era asa sau am fi avut toti barba deasa si nu ar mai fi existat clinici de implantare a parului.

| raMLesS a răspuns (pentru Drimmero):

Tu ai scris un eseu, eu 3 cuvinte si tot eu am luat funda.
Oftica-te brutarule laughing rolling on the floor

| johnnny123 a răspuns:

Ai 28 de ani și nu cunoști pașii pentru a-ți lăsa barbă?

Există un singur pas: nu te mai bărbieri.

Iar după ce-ți crește, vezi tu cum o aranjezi ca să aibă o formă. Dacă nu o lași să crească, cum vrei să ai barbă?