| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un ceas si cateva inele, ce imi recomandati? Sunt baiat si am 15 ani

12 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Ce buget ai?

| Ramo024 a răspuns:

Poți să îți cumperi vreo două inele de argint bărbătești și un ceas Q&Q sau Casio.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Inele numai fetele poarta, daca tu ca baiat porti inel esti cocalar, si ceasurile s au c am demodat acum ai ceas pe telefon si daca vrei ceas adevarat costă sute de euro nu merita banii dati pe Rolex sau alte marci consacrate.

| Mayhem666 a răspuns:

Inele cu diamant si ceas rolex.

| johnnny123 a răspuns:

Iti recomand sa transferi integral bugetul pentru inele catre un ceas mai bun.

| barbosu213e a răspuns (pentru johnnny123):

Ce ceas imi recomanzi?

| johnnny123 a răspuns (pentru barbosu213e):

Daca nu spui ce buget ai, nu am cum sa-ti fac nici o recomandare

| gabicoo a răspuns:

Ceas cu cuc de pus la gât! Ai să rupi gura târgului cu el!
Ca inele merg alea de la cutiile de bere!

| morfeo a răspuns:

Ca si ceas iti recomand un G Shock, la inele nu ma bag pentru ca nu am purtat niciodata

| pixelbundle a răspuns:

Renunta la inele!

In lume (mai putin in Romania ) lucrurile stau asa :
Un ceas bun care sa tina loc de bijuterie pentru un BARBAT poti sa vezi aici :
https://www.alange-soehne.com/en/timepieces
insa nu cred ca este realist si nici potrivit pentru tine

Deci te sfatuiesc sa renunti deocamdata la ceas.

Cred ca ar trebui sa iti cheltui mai inteligent banii pe :
- un sacou
- 1-2 perechi niste blugi negri buni si clasici ( Levis 501 sau 511 negri, vezi ce croiala iti vine )
- cateva camasi ( gasesti camasi OK in PEEK & CLOPPENBURG la 400- 500 RON )
- 1-2 perechi de pantofi buni dar comozi ( Geox sunt la 600-700 RON, vezi da sunt comozi, danu, nu face prostia sa cumperi)

Sunt haine care se pot purta lejer pe strada, intr-un mediu corporate sau chiar la o intalnire de afaceri de nivel mediu ( contracte pana in 50.000 EURO).
Daca te obisnuiesti sa te porti, iti poti ridica statului cu cateva nivele.

Dar nu cheltui banii din prima... mergi mai intai si probeaza hainele si vezi daca te reprezinta.

Bafta

| xFlorin979 a răspuns:

Depinde unde vrei sa pui inelul, sa nu te accidentezi la piarja.