| pisicuța15 a întrebat:

As vrea sa port sutien dar nu vreau sa vorbesc cu mama despre asta

5 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Atunci nu vorbi cu ea. Du-te la magazin şi cumpără-ţi unul.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Vorbeste cu tatal tau, si arata ile, va fi fericitlaughing poate pune mina pe ele, de ce nu vrei sa vorbesti cu mama ta? ce ai

| Florentina9210 a răspuns:

Pai si atunci, cu cine ai vrea sa vorbesti, cu vecina? Daca nu cu mama ta?
Vorbeste cu mine, na. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am trecut si eu prin asta si sa stii ca conversatia despre sutien se poate evita happy. In primul rand trebuie sa ai ce sa pui in el si daca ai sub 13 ani nu e recomandat sa folosesti, o bustiera e mult mai sanatoasa. Iti spun cum am procedat eu si aveam 13 ani si cevahappy aveam o petrecere si mi-am cumparat o bluza din dantela in totalitate si era transparenta si nu putea fi purtata de cat cu sutien. Si dupa ce am luat bluza i-am spus mamei ca imi trebuie sutien la asa o bluza dar ea a spus ca merge si bustiera. I-am demonstrat ca nu merge si char nu mergea asa ca urmatoarea zi am mers la magazin. De atunci mama nici nu mi-a mai luat bustiere ma intreba doar ce marime imi trebuie la sutien happy. Da inceputul pubertatii aduce astfel de probleme dar stai linistita ca te obisnuiesti cu toate astea. Cred ca toate fetele au avut problema asta deci e okwinking succes!

| taniusa123 a răspuns:

Incepe asa mama vreau sa te intreb ceva ar promiti ca nu te superi as vrea sami cumperi o pereche de sutieni ia te van telege ca ia doar totusi tot a trecut prin asta succes