| AnemonaP a întrebat:

Buna am aproape 14 ani, trec clasa a8a si inca mama nu mi-a spus sa port sutien. Port de la 13 ani fara ca ea sa stie.Cand plec de acasa mi-l pun in alta camera si plec usor fara sa il observe, si cand vin acasa mi-l dau jos imediat si nu observa.Inainte aveam doua sutiene si a facut curat si le-a luat si nu mi-a spus nimic, si acum am doua sutiene dintre care port doar unul. Vreau sa nu ma mai ascund.Mor cand vad fete care poarta sutien si nu se ascund de mamele lor...Mie nu mi-a vorbit nici de sutien nici de epilare...Cum sa va spun nu am curajul sa ii vorbesc ca as vrea sa port sutien.ma rog eu port.dar sa ii spun eu asa. poate as putea sa ii spun indirect cumva, cred ca vede ca imi sta urat fara sutien dar nu spune nimic.am incercat astazi sa merg in camera ei si sa stau mai altfel ca sa vada dar nu stiu ce sa ma mai fac, am inceput cand vad fete care poarta sutiene sa imi vina sa plang ca eu nu am o viata normala.ce sa facsad? Nu vreau raspunsuri gen : Vorbeste cu ea, este mama ta. Funda+vot
P.S. Fara raspunsuri stupide

10 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Asa eram eu cu barbieritu pe la 16 anilaughing
acu se roaga de mine sa ma barbieresc, inainte ma rugam eu de ei sa ma barbieresc.
Stai calma, o sa te saturi o viata intreaga sa te tot cari cu 'hamul' dupa tine.
Cum eu deja am inceput sa ma plictisesc sa ma tot barbieresc aproape la 2 zile.
Meseria o cere( Lucrez ca agent de paza.)
De trebuie sa fiu aranjat, apretat, la dunga pe scurt.

| Sinitar a răspuns (pentru Liviu):

Tu la 16. eu ma barbieresc de la 14, laughing si am ajuns de ma pot barbieri si la 2 zile imi creste ft repede laughing nu doar barba parul in sinelaughing si culmea am 14 ani jumate.big grindoar ca o las eu sa creasca ca imi place cum imi stablushing

| Corinnààà a răspuns (pentru Sinitar):

Intrecere cu barbi? laughing))

| Sinitar a răspuns (pentru Corinnààà):

laughingprobabil. deocamdata detin LOCUL Ibatting eyelashes

| Corinnààà a răspuns (pentru Sinitar):

Mmm smug

| OXxana a răspuns:

Pai eu am 16 ani si nici mama mea nu prea era de acord cu sutienu in privinta mea zicea ca mi-se vor lasa sanii dar eu pe la 14 ani aveam sanii destul de mari si iti dai seama ca se vedea urat fara sutien si m-am gandit sa o pacalesc cumva ca sa ma lase sa port si i-am spus ca ma dor sanii cand merg si mai ales cand alerg si ea a zis si acum ce vrei sa porti sutien si i-am zis ca pai ce ai vrea sa fac daca ma dor si poate ca asa ar trebui sa ii spui si tu mamei tale poate te va lasa FUNDA?

| D33A_5116 a răspuns:

Buna :d. uite nici eu nu pot sutien si mai am 3 luni si fac 14 ani, hai sa iti spun de ce nu e bine sa porti sutien de la varsta asta, nu ca am fi mici sau ceva laughing dar gandeste-te ca la varsta de 18 nu oo sa imi mai ai frumosi,ii vei avea lasati daca porti sutien,poti purta bustiera,ee la fel ca sutienul numai ca nu area acea sarma care sa ii tina, ei cu timpul se vor lasa, de ce? thinking pentru ca se vor oisnui sustinuti de ceva... daca mama ta inca nu ti-a vorbit, stai linistita stie ea de ce, nu te mai ascunde, si nu mia purta suntien pentru binele tau.Stiu ca celelalte fete poarta dar sa le vezi peste cativa ani cum vor aveai sani...Te pupic si sper sa ti cont de sfat Paaa >big grin

| ilcmty a răspuns:

Unele mame nu vor sa poarte sutien fetele lor pana la o varsta mai mare, cum ar fi''nu porti sutien pana la liceu'' ca asa am si eu o prietena care a zis ca mama ei nu o lasa pana in clasa a8a sa poarte sutien.Nu stiu ce sa zic, intreab-o de ce nu te lasa si atata tot, trebuie sa iti raspunda si apoi afli de ce nu te lasa.Eu sper ca te-am ajutat cumvawinking funda?

| Ajuttot a răspuns:

Poarta maieu in loc de sutien http://bit.ly/1qkUU2l

| bonitaLovely a răspuns:

Pai, eu am 14 ani si jumatate si nu port sutien. Am niste bustiere foarte dragute si comode si chiar nu imi pasa daca alte fete poarta. Atata timp cat ma simt si arat bine, de ce sa ma plang ca nu port sutien? Stai calma, nu e nimic iesit din comun!