| HoopaScz a întrebat:

As vrea si eu niste bucle lejere pls. daca stiti ceva, spuneti-mi. nu vreau sa aud chesti ca:
placa
chestia cu vinu
ondulator

2 răspunsuri:
| cornculapte a răspuns:

Bigudiuri sau moate.
Am mai dat un raspuns asemanator, iti dau paste:
Pe moate. Ori iti cumperi, ori iti confectionezi (intrebi pe cineva cum se confectioneaza ca eu nu stiu) si noaptea le pui la treaba. Sau bigdiuri. Sau... dupa ce faci baie, iti poti impleti parul spic sau in codite mici/mari (depinde cat de cret vrei sa-ti fie parul) si il lasi peste noapte. Iese de fapt un fel de creponat. Nu stiu daca iti place, dar o prietena isi face tot timpul si ii sta super. Poti sa incerci si daca nu-ti place, il prinzi in ziua aia si in urmatoarea incerci altceva.
Si mai nou am mai auzit de tehnica cu cocul. Noaptea iti strangi parul intr-un coc in varful capului si dimineata il desfaci. Nu stiu cum iese, n-am vazut nici un rezultat pana acum, dar eu am sa incerc. happy

| sofia_kiss a răspuns:

Buna iti mai poti face parul cret daca folosesti hartie, in loc sa folosesti bigudiuri il pui pe hartie, pe o pagina de la caiet, il mototolesti si dupa ce ai invartit parul ii faci un not.il faci seara si dimineata va fi foarte cret...eu am incercat cand eram mai mica si da rezultate.