| Mirruna a întrebat:

Asta nu este o intrebare ci un sfat :

Acum ceva timp, imi cadea parul ingrozitor. il pieptanam si imi cadeau un milion de fire, cand dadeam cu mana prin el, la fel. Am luat calciu, magneziu si zinc de la pronatura [ sau de la Ozone ca e la fel ] si mi-a trecut!

Răspuns Câştigător
| AlAndalus a răspuns:

Pentru a-ti da un raspuns fac referire la o intamplare personala:acum 2 ani mi-am facut cateva suvite cu un nuantator de la Loncolor iar dupa aprox. 1 luna am observat ca imi cadea foarte mult par.M-am speriat la incept deaorece am crezut ca poate fi din cauza nuantatorului.Singurul lucru "bun" in toata traba era si este ca eu am parul lung si des (deci nu prea se observa caderea parului).La scurt timp am citit intr-o revista (nu mai stiu care anume) ca o data la 5 ani parul are tendinta de a se regenera si cade mai mult decat in ceilalti ani.Concluzia ar fi ca articolul a fost adevarat, iar la momentul actual eu nu mai am probleme cu asa ceva.
Am speranta ca si in cazul tau sa fie acelasi raspuns.Dar as mentiona ca din parul meu nu cadeau suvite intregi (cu alte cuvinte nu aveam portiuni din scalp fara par). Daca din cauza caderii parului s-au format "locuri" goale(de marimea unei monezi), ar fi cazul sa mergi la medic!
Sper sa te fi ajutat! o funda mica si pentru mine? happy

1 răspuns:
| Luiza_3305 a răspuns:

Ms mult pentru sfat, o sa il impartasesc si altor persoane, te pup :*