| Iriiiii a întrebat:

Astazi mi-am cumparat un fond de ten : Maybelline Affiniton 24 h big grin.
doar ca nu stiu cum se aplica thinking ceva sfaturi? multumesc. kiss

4 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Aplică fond de ten pe frunte, pe nas, pe obraji și pe bărbie.
După aceea, cu ajutorul unei pensule/burețel, întinde fondul de ten dinspre frunte înspre bărbie.
Tenul tău trebuie să fie perfect hidratat înainte de a aplica fondul, pentru rezultate excelente.
Baftă!

| Parisblue a răspuns:

Sa nu te dai niciodata cu fond de ten pe fata fara sa aplici crema hidratanta.Se va vedea ca te ai dat si tenul nu se face urat.deci intai iei cateva "degete"de crema(dove, nivea)si intinzi pe fata.si dupa la fel,pui pe deget putin fond de ten si intinzi, mai iei putin, pana acoperi toata fata.acum depinde cat de mult vrei sa acoperi.

| Ramina a răspuns:

Pui destul de putin fond de ten apoi il intinzi foarte bine pana se aseaza cum trebuie pe fata, apoi faci acelasi lucru pentru toata fata, ai grija sa nu pui intr-o parte a fetei mai mult si in alta parte mai putin pentru ca o sa se vada groaznic, daca totusi pui prea mult intr-o anumita zona incearca sa il mai intinzi pana nu se mai vede asa tare sau iei un disc demachiant sau un servetel si stergi dar fara sa apesi, doar atingi putin fata.
Si cand te dai cu fond de ten sa fii intotdeauna undeva unde e lumina naturala! Daca te dai la lumina artificiala o sa arate ca si cum esti data bine si cand te uiti intr-o oglinda la lumina naturala sa ai vreo surpriza laughing.

Succes! :*

| ElGreco a răspuns:

Ca fondul de ten normal : cremă, fondul de ten, apoi îl întinzi...