| KevinAle a întrebat:

Aveți cumva idee de ce părul îmi creste exagerat de greu? In 7 luni mi-au crescut doar vreo 3/4 cm, tin sa precizez faptul ca sunt rasă in cap, ma spal cu un sampon fara sulfati, parabeni si minerale, deci nu e ca si cum am varfuri arse sau par vopsit/decolorat. Se poate să fie un deficit de vitamine?

5 răspunsuri:
| Werrich a răspuns:

Ar putea fi aceste 5 motive
https://www.ele.ro/......ului-24739

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă ulei de ricin.

| Dintrebare a răspuns:

Cresterea parului nu poate influentata. Daca vrei sa iei vitamine, sa stii ca va trebui sa le iei perioade indelungate de timp (cativa ani). Ele ajuta doar daca sunt luate in timp ce se dezvolta celulele din radacina parului (proces care dureaza mult), adica cu cativa ani inainte sa apara firul de par pe care il vedem noi. Firele care deja sunt vizibile nu mai pot fi influentate in niciun fel. Majoritatea lucrurilor care sunt legate de cresterea parului sunt genetice si difera de la om la om. Asa ca parerea mea e sa tai de pe lista de probleme subiectul asta, pentru ca nu ai ce face.

| KevinAle explică (pentru Dintrebare):

Înțeleg, stiu asta, problema este că mie inainte imi crestea părul in mod normal., iar acum creste foarte greu

| stefiiii3 a răspuns:

Se poate si de la asta. Incearca sa te dai cu ulei de ricin sau sa-ti faci niste apa de orez, este foarte eficienta.