| kUuKii a întrebat:

Azi am incercat de cateva ori sa imi dau o gaura in ureche acasa dar doare ingrozitor. Sa ma duc maine la salon sau sa mai incerc singura?straight face

10 răspunsuri:
| Minnie a răspuns:

O pereche de cerceii la un magazin de bijuterii este 20 lei, din aur medicinal.Cu aceasta pereche iti poti face doua gauri la aceeasi bani, evident.Crezi ca nu merita 20 lei in loc sa-ti faci singura?

| Zenithf a răspuns:

Daca Dumnezeu te facea suport de bijuterii, crede-ma ca te facea de la inceput cu gauri, sa nu trebuiasca sa te mai chinuiesti tu singura. Si ce folos sa te impodobesti nu stiu cum? Cine este proasta, proasta ramane si daca isi pune cercei. thinking
Mai bine foloseste clipsuri? Nu stiu, este doar o idee.

| Ady00pk a răspuns:

Du-te la salonhappy Acolo e mult mai simplu si nu risti sa se infecteze lobul urechihappy

| sashihy a răspuns:

Buna.Am 15 ani si am pierce in limba si in buza.Desi multi spun ca e mai bine sa faci la salon...eu zic ca daca esti putin mai indemanatic si respecti regulile de igiena se poate da gaura si acasa.tu sau un prieten in care ai mare incredere.Si la salon sunt riscuri.De exemplu cand te duci trebuie sa fi atent cu ce iti da gaura, pentru ca poate folosi ceva care a mai fost folosit.Am o prietena care a patit.o si nu a scapat asa usor. Daca nu ai indemanare si nici pe cineva care sa te ajute, atunci du.te la salon dar ai mare grija cu ce iti da gaura.In primul rand trebuie sa fie pusa branula in tipla.Pentru a fi sigur ca nu a mai fost folosita.Si apoi sa nu o atinga cu mana pentru a nu ajunge microbi.Mie mi.a dat gaura si in limba si in buza prietenul meu.Dar e invatat cu asta.Nu am fost prima caruia sa.i dea gaura.Mult succes si inca odata iti spun sa ai mare grija la salon. Pupici:*

| Ramooon a răspuns:

Banuiesc ca tii la sanatatea ta si la look-ul tau, numai incerca caci se va vedea urat acolo de la atatea incercari si daca nu reusesti nu cred ca te vor ajuta nici cei de la salon pana nu se vindeca, caci nu lucreaza pe rani deschise. O gaura este de la 15-30 ron depinde unde, deci nu este prea mult. Daca nu ai si nu ai, cheama o prietena, sterilizeaza acul.

| andrushki a răspuns:

Cel mai bine du`te la salon.acasa nu se stie ce se poate intampla.

Si nu cred ca costa extrem de mult la salon happy

Succes! tongue happy

| deewtzycka a răspuns:

Du-te la salon! cea mai buna idee!

| Just4FunHD a răspuns:

In cazuri din astea nu e de joaca. Am avut un coleg de clasa, e drept in clasele generale care si-a facut gaura cu cuiul si a intrat in spital 3 4 saptamani laughing
On topic= Daca nu ai prieteni cunostinte ce se ocupa cu asa ceva piercinguri si chestii din astea e cel mai bine sa te duci la salon. Daca vrei sa iti faci singura risti fie sa te infectezi chiar si cu acul "sterilizat" sau risti sa iti faci gaurile disproportionat (daca vrei sa iti faci in amandoua urechile) si arata cam urat in ambele cazuri

| king4aday a răspuns:

In primul rand te-as sfatui sa te duci la doctor si sa-ti dezinfectezi gaura facuta de tine, dupa care du-te la salon si nu mai fac acte din astea mazohiste laughing

| king4aday a răspuns:

In primul rand te-as sfatui sa te duci la doctor sa-ti dezinfecteze gaura facuta de tine, dupa care fa o vizita la salon. Sa nu mai faci actiuni din astea mazohiste. big grin