| MyPassion a întrebat:

Cum as putea sa-mi dau o gaura in ureche singura, cu ce anume? Si va rog sa-mi spune-ti daca doare (mai ales cei care ati incercat)?

Răspuns Câştigător
| EcstasyDubstep a răspuns:

Pai poti sa-ti dai cu cercelul pur si simplu impingi cu cercelul pane iese pe celalta parte dar e un pic dureros, mai putin dureros bagi un ac in spirt sau un bold si tot asa impingi pana iese pe partea cealala(cea mai buna varianta) nu e prea dureroasa sau ink una:un ac incins la foc( acelasi procedeu) dar asta e cea mai dureroasa.Baftawinking

24 răspunsuri:
| blackcat99 a răspuns:

Nu cu cercelul direct mai copii. straight face Doare de mori. Ia-ti de la farmacie o seringa sterila cu un ac mediu. (Nici subtire nici gros). Fa-ti cu pixul un punct unde vrei sa intepi, si pune gheata pe acel loc cateva secunde. Gheata amorteste locul si nu te va durea asa tare. Baga acul si largeste gaura, apoi baga cercelul, si nu-l mai scoate cateva zile.

| Musique a răspuns:

Încearcă, cu un ac, dar mai întâi trebuie să-l dezinfectezi.Să încerci pur și simplu să bagi cercelul în ureche doare mult mai tare decăt dacă ți-ai face o gaură înainte.
Baftă.

| nesuferit a răspuns:

Cu un cui si un ciocan

| faramatania a răspuns:

Prin metode empirice,acasă, nu merită să rişti, decât dacă îţi achiziţionezi un aparat special pentru aşa ceva(Piercing Gun), sau în magazine de bijuterii, poţi realiza această operaţiune.Practic te costă doar cercelul/cerceii, pe care trebuie să-l/i porţi o perioadă.

| Exxtremus a răspuns:

Gaurile se pot face cu un fel de suruburi ascutite, gasesti la farmacie. Si nu doare daca dai unde trebuie sub ureche findca nu exista vaduva care sa detecteze durerea. De fapt doare putinhappyEsti baiat sau fata?big grinNu conteaza, bafta!happy

| TsSoFoOLiTa a răspuns:

Eu mi-am luat un ac si l`am pus pe foc sa se incinga. rolling on the floor [Doare rau asta] >.

| TsSoFoOLiTa a răspuns (pentru TsSoFoOLiTa):

Sau mi-am facut gaura direct cu cercelul. [Nu doare asa de tare]. Bafta. te puup. :*:*

| Flower02 a răspuns:

Cea mai simpla, si totusi cea mai dureroasa metoda e sa iti impingi pur si simplu acul de la cercel in ureche.
O alta metoda este sa folosesti o seringa cu un ac steril si sa intepi urechea.
Merge, surorile mele mai mari si-au facut gauri una alteia prin metoda cu seringa.
Si bineinteles ca da, doare.
Succes!

| MyPassion explică:

Nesuferit, incearca tu primul si spune-mi daca doare laughing).Pe bune, daca nu ai chef sa dai un raspuns serios n-o mai face. 8-)

| MyPassion explică:

Grizbo,sunt fata mersi pentru raspuns!happy

| Heartless562 a răspuns:

Daca vrei sa-ti faci singur/singura gaura, iti poti face cu acul (de cusut) si te va durea foarte tare si va dura mult, si probabil te si infectezi (nu intr-un mod grav, dar tii se va umfla locul ala vreo 2 zile).
SAU daca vrei rapid si fara durere, te duci intr-un magazin de cercei (sau la mall) si zici daca are pistol de facut gauri in ureche -> ii dai 5 lei, si iti pune un pistolas la ureche, poc! si gata... fara durere.
"live or die, make your choice..." ^^

| anca_8880 a răspuns:

Buna.eu am incercat cu un ac sterilizat de la seringa subtire... inainte miai pus pe o bucatica de vata niste spirt sanitar si m-am dat cu el la ureche si apoi mi-am facut gaura. putin o durut da trece daca vrei gaura big grin.sau poti sa iti pui niste gheata

| Lente_Mario_1985 a răspuns:

Impinge cercelul pur si simplu in reche, doar daca este de argint sau aur nu iti recomand tabla, eu mi-am dat cu cercelul singur in oglinda nu doare mai de loc bine asta cum simte fiecare. Parca te-ar ciupi un tantar

| GabyCooL a răspuns:

Fii atenta tine o punga cu gheata presata de ureche timp de 1-2 min
apoi iti dai gaura. Dupa ce ai facut acesti pasi ultimi doi ar fi iei o vata cu spirt dai pe ureche dupa care daca vrei iti mai pui punga cu gheata ( daca te mai doare dupa spirt) sper ca ti-am fost de folos. Fundita?

| GabyCooL a răspuns:

Pune o punga cu gheata iti faci gaura cu cercelul apoi ungi putin gura cu spirt stergi sa nu se stranga gaura si apoi daca te mai doare pune iarasi punga cu gheata

| Popovici_Sergiu_1996 a răspuns:

Cercel medicinal de la farmacie are capul ascutit, faci un punct cu pixul si impingi cercelu prin ureche nu doare absolut deloc se simte doar putina presiune... dar durere 0 ma minuneaza astia care spun ca doare, sau o jumate de mar si un ac sterilizat ( de cusut), dar e mai nasol asa dupa ce faci gaura trebuie sa bagi cercelusi poate nul bagi drept deci cel mai bine direct cu cercelul, eu mi-am bagat singur cu cercel normalcu capul bont. (neascutit) si aia e, nu a durut nimic decat presiunea s-a simtit succes!

| pucca11 a răspuns:

Iti trebuie un ac de la o seringa sterila sau o branula, si il bagi in spirt, trebuie sa porti manusi, iar apoi dai foc la varf si trebuie sa pui gheata sau sa iti amortesti pur si simplu cu unghia urechea si apoi infingi foarte repede acul trebuie sa faca de doua ori poc.Eu am fost langa o fata cand si-a facut si mi-a zis ca daca respecti regulile te va durea numai cand dormi pe respectiva ureche.Mult noroc!

| Sincan_Gabriel_1995 a răspuns:

Pai sa-ti faci gaura pentru cercel ipingi cercelul pana iese pana ese pe partea cealalta

| Maria1242 a răspuns:

Păi..sunt mai multe metode.2 dintre ele ar fi(cele mai ușoare, zic eu):
-Ia un ac sterilizat și o brichetă : lasă acul deasupra focului si apoi infigel rapid în ureche (asta doare rău dar scapi repede)
-Ia o seringă cu acul mediu sau ac simplu (de cusut) si un sapun : pune sapunul sub ureche si înfige acul/ seringa în locul unde dorești gaura (asta e mai puțin dureroasă). Înainte de fiecare procedeu trebuie să îți dezinfectezi urechea si după ce ți-ai dat gaura să te ștergi de sânge și (opțional) să pui gheață... Nu uita sa ti un cercel acolo pentru a nu se astupa si a evita posibilele infecții.
Și stai liniștită că nu doare rău de loc...am colege în clasă care se taie pe mâini cu lama si nu le e frică de o gaură în ureche... Deci să nu-ți fie frică.
Eu mi-am dat singură 2 gauri si nu m-a prea durut și dacă îți dorești cu adevărat vei suporta 'durerea'... Sper că te-am ajutat.să ne spui dacă ți-ai făcut-o.te pup

| dragutliviu13 a răspuns:

Poi incerci cu un cercel de argint sau de aur sa nu se infecteze si prea doare, mie mi.a dat gaura un prieten si nu am simtit nimic dar depinde de fiecare persoana nu toti simtim la fel

| Mihaela_Denisa_1999 a răspuns:

Mi-am dat doua gauri singura in oglinda. Sincera sa fiu nu doare. Ia-ti un ac de la farmacie si cu putina rabdare fa-ti gaura, iar dupa o largesti cu cercelul. Sper doar ca nu esti genul de fata fandosita pe care o sperie orice. Doare foarte Putin.

| Deny245663773 a răspuns (pentru Mihaela_Denisa_1999):

Stiu ca cel mai probabil nu mai ai acest cont, dar cum sa largesc cu cercelul daca am gaura prea mica ( am facut cu ac mic)

| Kiss_Erika_2001 a răspuns:

Eu am intepat cu un ac mai subtirel, si cand sa bag cercul, pe partea din spate al urechiei, nu s-a bagat