| andreeaeml1200 a întrebat:

Azi dupa ce am facut dus, a inceput sa ma manance pielea, si nu inteleg de ce, inca ma mai mananca. Tin sa mentionez ca m-am spalat cu alt gel de dus( nivea cream care), iar inainte ma spalam cu balea, si nu aveam nici o mancarime. Oare gelu asta de la nivea mi o uscat rau pielea?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil, nu te-ai clatit cu apa suficient de bine.
Daca se mai intampla si la clatire abundenta, atunci este posibil sa fii alergica la careva substanta din compozitie. In acest caz nu mai folosi acel gel-problema!

| darrio2007 a răspuns:

Ma mir cum de nu intelegi, daca spui ca te-ai spalat cu alt gel de duș.
Nu trebuie sa-ti usuce pielea, ca sa ai mancarimi.

| Violleta2022 a răspuns:

Sigur, poate fi gelul de dus, sau poate nu te-ai clatit suficient de bine dupa dus.

| anonimg a răspuns:

N-are voie să te mănânce pielea după niciun fel de soluție de spălat pe corp/cap.
Eu zic să te gândești dacă nu cumva te-a mâncat și mai înainte, și altădată, mai ales după ce ai mâncat vreun anume aliment.
Iar dacă crezi că ești de la gelul de duș respectiv, atunci nu-l mai folosi pe acesta, și îl arunci. Dar nu mai înainte de a lua în calcul cu alimentația.

| Xox0 a răspuns:

Poate ai vreo alergie la noul gel de dus

| Ilovedinero a răspuns:

Majoritatea de la Nivea sunt destul de aspre. Cele de la Balea sunt pentru uz zilnic, ceea ce inseamna ca sunt senzitive, special concepute sa nu ti se usuce pielea.Da cu o cremă hidratanta si foloseste doar gel de dus senzitive penreu piele sensibila, de preferat gelurile de dus fara sulf