| anonim_4396 a întrebat:

Azi vreau sa-mi intind parul cu o placa care nu e de ceramica.eu am parul foarte ondulat(nu cret) sh cu mult volum? ce sa-i fac ca sa stea drept?
p. s: nu prea ajung azi pe la oras deci imi trebuie ceva mai accesibil

8 răspunsuri:
| ConstiintaTa a răspuns:

Pai am o solutie inteligenta, fara sa folosesti placa, fixativ sau spuma! Cumparati foarte multe pufuri si apoi iti legi parul pur si simplu in coada, apoi legi parul si cu celelalte pufuri strans legate si sa fie unul langa altul, acoperi toata coada si apoi a 2-a zi apare magia! Depinde de tine acum! pentru mai multe informatii trimite-mi un mesaj personal si o sa te ajut, mie imi iese!:-)

| medex3 a răspuns:

Il intizi cu fierul de clacatrolling on the floor

| Didii15 a răspuns:

Daca nu e de ceramica trebuie sa ai mare grija:-s.de preferat sa nu ti mult placa pe suvita de par pe care o intinzi si tot asa la celalte...

p. sbig grinaca vrei sa reziste mai mult drept dupa ce l-ai indreptat. poti folosi de la "Schwarzkopg-GLISS'-tratament balsam.].:*

si masezi cu varful degetelor parul.si ramane drept; x
Pa!; x

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intinde-l cu placa ceramik ca sa nu se arda...sau poti sa faci baie si dupa sa il pieptani in timp ce il usuci cu fionul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai te indrapti cu placa aia, dar inainte te dai cu ulei spaecial pentru placa ca nu ti se arda parul si sa nu prea te faci cu placa aia deoarece o sa ti se arda parul foarte rau sa te faci foarte rar cu ea pana iti cumperi una cu ceramica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si au aceeasi"problema" ca si tine.am parul ondulat si cu volum.Si eu aveam problema cu parul drept, dar m`am obisnuit asa cu el.Inainte mi-l indreptam cu placa si il dadeam cu ulei special de par, dar mi`l ardeam.Acum il las ondulat love struck si imi fac o coafura usoara pentru par ondulat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te-as sfatui sa nu te intinzi cu aceea placa`! happy
O sa iti arzi parull`! :d
Stiu din propria experienta`! big grin
Dar o dta poti sa til intinzi`!

Daca ai parul ondulat nu o sa-ti stea prea multa vreme drept`!
She eu am parul ondulat she as vrea sal i-am drept mereu`!
She mereu inainte sa plec undeva mil indrept si imi dau cu o solutie sa nu mil arda`! :d
Dar nu imi sta mai mult de o ora drept`! sad
Iati o placa ceramica este mult mai bine she o solutie pentru placa sa nu-ti arzi parul`! :*
Cam atat am avut de zis te pupii`! big hug :*

| dulcika_3604 a răspuns:

Pai nu stiu intinde-l calumea si apoi dal cu fixativwinking