| AndreiDoMino a întrebat:

Baieti va rog ajutati-ma! Am 13 ani si am par pe picioare eu sunt brunet si mi-e rusine sa merg afara in pantaloni scurti sau trei sferturi deoarece se vede parul. Ce ar trebui sa fac? Va rog frumos ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| TeoPT a răspuns:

Mie mi-ar fi rușine să merg pe stradă epilat pe picioare, ca băiat...
E absolut OK și normal ca un băiat să aibă păr pe picioare și nu e nimic de râs.
Stai liniștit.
Baftă

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dar este normal să ai păr pe picioare, doar eşti "bărbat"!
Poţi să-l îndepărtezi cu cremă depilatoare sau lama dar se va îndeşi!
Pa, pa.

| Zenithf a răspuns:

Si mie cred ca de pe la 12-13 ani o inceput sa imi creasca par, adica mi-o crescut de mai demult dar atunci o inceput sa se indese si sa capete culoare. laughing
Si m-am bucurat ca am inceput sa arat ca un mascul, nu ca o maimuta cheala. :p
Si nu-s pornit nici impotriva fetelor care au par pe picioare, dar totusi, sa nu-si ia ciorapi de culoarea piciorului sau sa-si oxigeneze parul ala daca poarta asemenea ciorapi. thinking

| Minks a răspuns:

7h30 : Subscriu.

| vlad_4846 a răspuns:

Si ce?

esti barbat sau esti gay?

| Homye18 a răspuns:

Si eu unul am par pe picioare si it pot spune ca nu este absolut nici o rusine pentru un barbat sa aiba par pe picioare. Din contra parul la barbati este dovada o de masculinitate. Sfatul meu este sa nu te epilezi ca daca te apuci de epilat va trebui sa te epilezi toata viata. De exemplu cand iti va da parul pe piept de vei epila si acolo?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba? esti barbat.barbatii au par pe picioare.pe maini,pe piept, la organele genitale, la subtiori.pe fata.eu la 13 ani aveam mustata.radeau unii de mine da gagicile erau calare pe mine.de ce? paream mai matur decat altii.ce sa faci? sa te bucuri ca te maturizezi fizic.si incearca sa te maturizezi psihic. daca-ti spune cineva; maimuta, spune-i ca te simti bine asa.decat SPAN mai bine cu par.ca aia fara par pe ei nu stie lumea daca sant barbati sau femei.fii mandru.esti BARBAT

| EnjoiProSkater a răspuns:

Fate dama ma daca vrei sa scapi epileazate maa. funda plz

| St3fan188Ryd3r188 a răspuns:

Pai nu trebuie sa-ti fie rusine esti un barbat asa e la toti barbati si eu am si am 9 ani si nu ma plang nu mi-e rusine de loc asta e ceva natural la toti barbati deci nu trebuie sa-ti fie rusine funda?

| larisuca23 a răspuns:

Creadema eu chiar daca sunt fata si mie mi se face rusine sa ies in fustita chiar daca an 11 ani dar nu ii baga in seama pe cei care iti zic asta le spui ca si ei au parul mai mare decat tine.Si daca rad razi si tu de ei.Cu drag Larisauca 23! TP

| Sp0keY a răspuns:

Andrei nu ar trebui sa iti fie rusine, este ceva absolut normal ca baiat sa ai par pe picioare.Si nu-i baga in seama pe cei care incearca sa te cicaleasca. De epilat nu stiu ce sa zic de la varsta asta, mai bine stai in banca ta pana mai cresti.