| Marii a întrebat:

Uni spun ca soarele ajuta cosurile sa mai dispara. dar daca te dai cu crema pentru protectie solara, nu sunt si cosurile protejate?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Crema solară protejează pielea împotriva razelor ultraviolete, coșurile sunt uscate de razele solare.
Pa, pa.

4 răspunsuri:
| MisterKat a răspuns:

Da, asa e. cel putin in cazul meu asa a fost. Dar inainte trebuie sa te dai cu crema pentru protectie solara, cel mai indicat ar fi sa alegi o crema cu un factor de protectie cat mai mare. happy

| p0wer a răspuns:

Sa nu faci treaba asta daca ai cosuri, sa stai la soare, ce am patit eu vara trecuta :-s tot asa aveam cateva cosulete si ma dadeam cu crema pe fata si am avut o explozie pe fata de am crezut ca mor, am fost la dermatolog si am facut un tratament vreo 6 luni care nu prea a dat roade, si acum fac un tratament si mai am 2-3 cosuri, deramatologul mi-a spus ca daca ai acnee pe fata nu e bine sa te expui la soarewinking

| gabimaris a răspuns:

Soarele usuca, deshidrateaza pielea, deci zona cu cosuri va fi si ea uscata, atentie totusi la excesul de bai solare, uscarea excesiva poate amplifica problemele existente!
Pe de alta parte nu cred ca este bine sa te expui la soare atunci cand ai leziuni de genul asta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar daca folosesti crema pentru protectie tot te bronzezi nu? Asa e si cu cosurile, se usuca pentru ca practic soarele "le arde", sunt protejate si ele de razele soarelui dar nu in totalitate.