| DennK a întrebat:

Buna! A încercat cineva shakeul Lipozal sau picăturile Apetit Block? E cam hype cu ele acum și vreau sa știu dacă le-a încercat cineva, sunt foarte tentată sa le încerc, mai ales shake-ul, ca in picături cred și nu prea…
Mulțumesc

Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

Dupa o privire rapida pe site-ul lor, lipozalul e doar un shake proteic, cam ce baga si aia care merg la sala si ideea e sa inlocuiesti 1-2 mese cu shake ul lor.

Apetit block e o vrajeala cat casa, nici macar nu zic ce contine deci e clar ca e apa de ploaie.

Din cele 2, shake-ul ala pare sigura varianta care chiar ar putea ajuta cu ceva doar ca tot conteaza ce mai manaci pe langa el. In plus, e scump, iti las mai jos un link cu un produs care face acelasi lucru la un pret muuuult mai mic.

https://www.myprotein.ro/......24199.html

Problema e ca tot faci foamea daca vrei sa slabesti pentru poti inlocui 1-2 mese cu shakuri dar tot trebuie sa ai grija ce manaci in celalta.

7 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

Toate solutiile "magice" cu diverse RAHATURI sunt doar o afacere, si mai ales, nu fac nimic, sunt chiar periculoase

singura solutie existenta e sa ai vointa si sa iti schimbi dieta... PERMANENT

| DennK explică (pentru Brizbriz):

Corect, de acord cu tine, dar cred ca dacă ești un om de rand la fel ca și mine, ai crescut in Romania, ai crescut și tu cu niște obiceiuri destul de nesănătoase de care ți e și tie greu sa scapi. Dacă greșesc, corectează-ma. Eu una n-am pic de voința sa renunț la stilul de viața cu care am fost crescută, ca eu as sti cum sa mănânc sănătos, dar nu am deloc deloc ambiție …

| Brizbriz a răspuns (pentru DennK):

Fara vointa NU exista slabit
iar daca alegi sa crezi in miracole, atunci, eu personal le-as verifica pana in varful degetelor, pentru ca majoritatea sunt ultima teapa

cea mai tare teapa e Herbalife, care 1. se bazeaza TOT pe vointa (ca nu mananci decat ce iti spun ei, deci faci foamea) si 2. aproape toate produsele lor contin cofeina, care taie foamea, dar si somnul

poate, poate reusesti sa te apuci de sport, atunci caloriile in plus le arzi

| EzSimple a răspuns:

Nu

| DennK explică (pentru EzSimple):

Nu ce, nu s bune sau nu ai încercat?

| EzSimple a răspuns (pentru DennK):

Nu.

| Bordea_Laura-Ioana_1988 a răspuns:

Buna DennK!
Eu am incercat Lipozal din aceleași motive ca și tine, nu am ambiție să fac sport sau să am o alimentație strictă și sănătoasă. După 4 zile de înlocuit două mese pe zi cu acest shake, m-am umplut de bubițe pe obraji și mâini(pe partea superioară).Nu cred că am făcut o reacție alergică la altceva, pentru că acest shake a fost singura noutate introdusă în programul meu alimentar. Acum stau cu o cutie plină in dulap și imi este teamă să o mai folosesc.Am căutat și eu păreri ca și tine, să văd dacă a mai întâmpinat cineva acest lucru...de aceea am dat peste întrebarea ta și ți-am răspuns, chiar dacă este postată de ceva vreme.Toate cele bune!